Ana içeriğe atla

Kermesten çanta alınan ülkede Hermes'ten çanta nedir ne değildir?Zamanında Ak Parti'ye yazılarımızda destek verdik, bu desteğin sebebi o günkü özgürlük anlayışının kısıtlanmasıydı ve oyun oynanırken çok sık kural değiştirilmeseydi. Bu kurallardan biri de mesela 367'ydi. Türkiye bugünlere gelirken sadece Ak Parti hatalarıyla gelmedi, diğer yapılan hatalar ile geldi.Özlenen birçok siyasetçi de o hatalara katkıda bulundu. Bu arada Mesut Yılmaz'da hayatını kaybetti, bana göre Türkiye için birşeyler yapmaya çalışmıştır. Hele bugün geldiğimiz duruma bakınca çok daha masumdur.

 Önce Fransız mallarına boycott konuşuldu, ardından Sayın Emine Erdoğan'ın Hermes çantası gündeme geldi, sonrasında çantanın çakma olduğu yazıldı. Bakın bu bizimle dalga geçmektir ve maalesef son günlerde dalga geçildiğimizi görüyorum. Birçok insanın gözleri kapalı bunlar konuşulsun istemiyor, ha herkes kendi arasındaki yanlışları savunur hale geldi. Bu bizi gün geçtikçe öldürecek farkında değiliz.

Bu arada Nihat Hatipoğlu'nun otelinde bar var mı yok mu ben çok ilgilenmem, ben bir din adamı Sultanahmet de neden Otel işletir onu merak ederim. Ülke çok garip bir Alana ilerliyor. 2 kutuba bölününce biz 3.4.5. gruplara yer kalmadı. Daraltılıyor alanımız itina ile. Ancak bu Hermes çanta olayı ile de bir kere daha dalga geçiliyor olması bakın çok ağırdır ve bunun altında gerçek manada ahlak sahibi bir insan ezilir. Yani çakma çanta olayında kullanılan üslüp çok çok yanlış.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha