Ana içeriğe atla

İşe yaramazlık sendorumu

 


Pandemi yada Koronavirüs ilk çıktığında belki hergün yazı yazma düşüncesindeydim,ama olmadı vazegçtim. Kendini tekrar eden bir ülkede yazdığınız şeyler yıllar içinde değişmiyor ve bazı şeyleri de değiştirmeye yada ifade etmeye gücünüz yetmiyor.

Yıllar önce acısızlık acıtıyor diye bir yazı yazmıştım.

http://www.sivyus.com/2008/07/acszlk-actyor.html


Aradan 12 yıl geçmiş, şimdilerde ise işe yaramazlık sendorumuna tutuldum, pandemi sonrası işe döner miyim, dönmez miyim bilmiyorum, hayat ile ilgili çok fazla dertlenmeyi de anlamsız buluyorum, ancak hayat rayında biraz sendeleme yaşar gibi oluyorum. Sendeliyorum.

Düşecek miyim kalkacak mıyım bilmiyorum. Hayat felsefem değişiyor, bu aralar din üstüne düşüncelerim değişti ama ayrıntıya giremiyorum. Hayatımdaki benliğimi bazı yerlerde kiraya verdiğimi düşünüyorum.

Siyaset konuşmak anlamsız geliyor çünkü bir tarafı yargılarken diğer tarafı olumlama saçmalığına düşmek istemiyorum.Allah'a şükür halen buraya yazabiliyorum, bu da önemli bir gelişme. Belki sık değil ama Hala buralardayız ve olmaya da devam edeceğiz.


Bu yazının başına oturduğumda her zaman ki gibi ne yazacağıma dair fikrim yoktu, artık görüntülü yayınlara YouTube ve tiktoka yenik düştük, ama huralarda da Hala nefes alanlar var hissediyorum, çünkü bende burada nefes alıyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…