Öne Çıkan Yayın

İslam uygulayıcıları hayata dokunamıyor gibi

İslam yeni bir Bunalım yaşıyor bunalımı yaşamasının en önemli sebebi hayata olan etkisinin azalması yada olumsuz yönde ortaya çıkması. 

Bugün artık gördüğümüz bir şey var ki islam toplumun sorunlarına çözüm bulamıyor. Daha doğrusu mazlumun yanında olmadığını görüyoruz. Kendi zenginini yaratıyor. 

Bugün AK Parti iktidarı bize gösterdi ki islamcı yönetimlerde kendi zenginlerini yaratıyor ve bu zenginler etrafındaki insanları bir ortak değil teba olarak görüyor. 

İslam tandaslı bir partinin Ekonomi Bakanı kendisi Mercedes binmesine rağmen vatandaşın Mercedes diye bir derdi yok diyor. Dolar teminatı verdiği yüklenicilere dolarla bizi borçlandırmasına rağmen dolar borcunuz mu var diyebiliyor. 


Gerçekten de vatandaşın Mercedes diye bir derdi yok çünkü Mercedes gibi araçlara kendileri biniyorlar.Sarayın adına külliye diyerek bu gerçek değişmiyor. İslamın zekatla ilgili  vasıfları ön plana çıkmıyor Onun yerine Herkes namaz kılmak her olaya bir dua bulma peşinde. 

Oysaki toplumun yaralarına merhem olma gibi bir derdi olmalı.  Diyanet İşleri Başkanı bütçesiyle konuşulur hale geliyor mütevazilikten bihaber durumda sanki aynı zamanda. Minbere kılıçla çıkarak belki kendince bir kesime selam veriyor ancak yeni nesil toplumu bu ilgilendirmiyor. 

Yeni nesil globalleşmenin de etkisiyle kendilerini ayrıştıran değil birleştiren ögelere daha sıcak. İslam'da şöyle bir sorunu var daha doğrusu islam'ın sorunu deği. Uygulayıcının şöyle bir sorunu var biz ve ötekiler.  Sürekli  bir ötekileştirme cennetlikler ve cehennemlikler ayrımı ortaya koyma gibi bir derdi var gibi duruyor. 

İslam bugün büyük sorunlar yaşıyor. Çünkü topluma dokunamıyor ve topluma dokunmak yerine çaresiz insanlara hayal satıyor.Hayaller ile yüzleşmek yerine gerçeklerle yüzleşenler, her gün geçtikçe İslam'da uzaklaşmaya başlıyor.

Yorumlar