Öne Çıkan Yayın

Bir Bulut, kara bulutları dağıtır mı?

 Erol Bulut Fenerbahçe hikayesi sonu gelmeyecek bir hikaye gibi duruyor. Fenerbahçe uzun süredir yönetilememe sıkıntısı çekiyor.  Kara bulutları başka Bulut'la dağıtabileceğine inanmış olabilir Ali Koç. Erol Bulut gibi isimler Fenerbahçe gibi sabırsız takımlarda iş yapma noktasında sıkıntı yaşarlar.

Pandemi sürecinde tembelliğe alıştım. Insan nasıl da alışıyor yeni sözcüklere daha düne kadar Kullanmadığımız pandemi sözcüğünü bugün sıklıkla kullanıyoruz.

Naim Süleymanoğlu'nu anlatan cep herkülü isimli filmi izledim; gerçekten güzel bir filmdi. Bana Evrensel değerlerin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı ve bir kez daha Ayasofya'yı camiye çevirmenin Aslında bizim evrensel bir bakış açısına sahip olmadığımızı gösterdiğini gördüm. Diğer ülkeler ne kadar sahip O da ayrı bir konu Ancak ben Türkiye'nin bunu başlatacak açık yüreklilikte bir ülke olduğuna inanıyordum ;ancak bugün geldiğimiz noktada gördüğümüz şu ki İslamcı iktidarımızın yegane amacı pragmatizm yani faydacılık.

Türkiye birtakım şartlarının içinden geçti ve o şartların içinden geçerken o şartlara göre yaptığımız yorumlarla bugün geldiğimiz noktada yaptığımız yorumların farklı olması gayet doğal;Çünkü yaşananlar yer değiştirdi, yaşatanlar yer değiştirdi, yaşanılanlar yer değiştirdi. Kısacası Biz de Bal tutan parmağını yalar sözünün herkes için geçerli olduğunu anlamış oldum.

Geçmişe dönük hareketlerde pişmanlık duymak olası ;Ancak bu her zaman mümkün olması gereken bir şey değil;Çünkü pişmanlık sonradan sonuç görülünce edinilen bir duygu. O  an yeniden yaşansa aynı şartlarda olunca yine aynı hareketler yapılır. 

Yorumlar