Öne Çıkan Yayın

Koronalı Mayıs ayı

Koronavirüs günlerinin başlangıcında buraya bir takım yazılar koyma gayretindeydim ama bu gayretim son buldu. Koronavirüs epey zamanımızı aldı,hayatın normale dönüşü uzun sürecek gibi. Benim korktuğum olmadı,hastahaneler şişmedi,yoğun bakımlar taşmadı, elbette bu bazılarını üzdü. Felaketten siyasi emel devşirmek zorunda değiliz, zaten iktidar yeterince hata yapıyor, bunun için koronavirüsten medet ummaya gerek yok. Muhalefet de hata yapmaya oldukça müsait.

Muhalefet sayılar üzerine çıkarım yaptıkça bu iktidarın artı hanesine yazılıyor, çünkü inanın bildiğim birkaç hastahanede azalan sayı var, hatta geçenlerde duydum bazı özel hastahanelerde kısa çalışma ödeneği başvuruları varmış, şaşırdım ben sağlığı en Garanti sektör görüyordum ama sanırım fırın en iyisi ekmek her zaman iş yapıyor.

Muhalefetin sayılara sarsılmasının ardından iktidarın geçmişte yaptığı hataların payı da oldukça büyük bunu da untumadan geçmeyelim.

Bir koronalı aya daha girdik, bakalım bu sefer neleri konuşacağız, normalleşme takvimleri başlayacak gibi, bakalım nereye gidilecek süre. nereye doğru gidecek.

Sosyal mesafenin önündeki en büyük engel aşırı kalabalık şehirler en başta da İstanbul var, işte yerleşimler falan bir planlamaya göre yapılsaydı bunlar olmazdı ama kısa vadeli düşünme bizi bu günlere getirdi dünya durdu.

Translated by Google

At the beginning of the coronavirus days, I was trying to put some articles here, but this effort ended. The coronavirus took a lot of time, life seems to take a long time to return to normal. I was  afraid, hospitals did not swell, intensive care did not overflow, of course, this upset some.

We do not have to recruit political ambitions from the disaster, the power is making enough mistakes, for this there is no need to hope for coronavirus.

The opposition is well suited to make mistakes.As the opposition draws on the numbers, it is written in the plus digit of this power, because there are few decreasing numbers in some private hospitals I have heard, I was surprised that there were applications for short-time working allowance in some private hospitals, I was surprised that I saw the health sector is quranteed one , but I think the bakery is the best sector always.After the opposition shook the numbers, let's not forget that the share of the mistakes made by the government in the past is quite large.We have entered another corona month, lets see what we will talk about this time, the normalization calendar will begin, lets see where to go. where will it go?

The biggest obstacle in front of the social distance is overcrowded cities and Istanbul is the first place. If the settlements were made according to a plan, these would not happen, but the short term thinking brought us to these days, the world has stopped.

Yorumlar