Ana içeriğe atla

En iyi yardım yakın çevreye yapılan yardımKoronavirüsün il il haritası açıklandı. Umreciler büyük bir tartışma konusu. Burada şunu söylemek zorundayız, hükümet dini duygularının esiri oldu ve umrecilerle  ilgili tebdir almakta geç kaldı, ancak koronavirüsü sırf umrecilere indirgeme çabası da var ve bu çabaları için bulunmaz bir fırsat yakaladılar. Ben umreyi zaten dini ibadetten çok turistik bir seyahat olarak görüyorum. Ancak sadece umreciler üstünden tartışmak da bizi ayrıştırır, ancak burada bir geç kalmada sözkonusu.

Dini duyguların bizi ne kadar esir aldığını görmüş olduk, umre karantinasında geç kalındı ama geç kalınan çok nokta var. Bugün anladık ki daha doğrusu biz ve bizim gibiler çok başta anlamıştı, bu koronavirüs Türkiye'yi teğet geçemezdi ve rakamlarda bu doğrular nitelikte her gün daha fazla artıyor ve korkarım ki artmaya devam edecek.

Evde izoleye karşı çıkanlar bunu sözde değil, eylemde yapanlar birçok insana bedel ödetecek bu çok bariz belli oldu.

Diyanet işleri Başkanının zekat ile ilgili yaptığı açıklama siyaset koktuğunu çok belli eden bir açıklama olmuş. Diyanet işleri Başkanı bana göre şunu söylemeliydi, siz yardım etmek niyetiyle istediğiniz kuruma bağış yapabilirsiniz.  demeliydi.

Bakın en iyi yardım yakın çevreniz varsa oraya yapılan yardımdır. Sadece kurumlar değil, insanlarda yardımları oldukça rahat bir şekilde manipüle edebilirler, bildiğiniz gözlemlediğiniz insanlara yardım etmeniz daha doğru.

Translated by Google

The provincial map of the coronavirus was announced. Umrahists are a big topic of debate. Here we have to say that the government has been captured by religious feelings and is late in receiving commentators about the prospects, but there is also an effort to reduce the coronavirus to the clients, and they have a unique opportunity for these efforts. I see Umrah as a touristic journey rather than religious worship. However, just discussing over the prospective students differentiates us, but it is a matter of being late here.

We have seen how captive the religious feelings have taken us, the Umrah quarantine is late but there are many points that are late. Today we understand that and we had understood very beginning rather like us, this coronavirus and Turkey could exceed the figures in the tangential nature confirms this growing more and more every day and I'm afraid it will continue to increase.

Those who oppose isolation at home are not so-called, it is obvious that those who do the action will pay a lot of money to people.

The statement made by the President of Religious Affairs on zakat was a statement that made it very clear that it smells of politics. The President of Religious Affairs should have said to me that you can donate to any institution you wish to help. He should be.

Look, the best help is if you have a close circle. They can manipulate aids quite comfortably not only in institutions, but also in people, it is better to help people you observe

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…