Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

En iyi yardım yakın çevreye yapılan yardım



Koronavirüsün il il haritası açıklandı. Umreciler büyük bir tartışma konusu. Burada şunu söylemek zorundayız, hükümet dini duygularının esiri oldu ve umrecilerle  ilgili tebdir almakta geç kaldı, ancak koronavirüsü sırf umrecilere indirgeme çabası da var ve bu çabaları için bulunmaz bir fırsat yakaladılar. Ben umreyi zaten dini ibadetten çok turistik bir seyahat olarak görüyorum. Ancak sadece umreciler üstünden tartışmak da bizi ayrıştırır, ancak burada bir geç kalmada sözkonusu.

Dini duyguların bizi ne kadar esir aldığını görmüş olduk, umre karantinasında geç kalındı ama geç kalınan çok nokta var. Bugün anladık ki daha doğrusu biz ve bizim gibiler çok başta anlamıştı, bu koronavirüs Türkiye'yi teğet geçemezdi ve rakamlarda bu doğrular nitelikte her gün daha fazla artıyor ve korkarım ki artmaya devam edecek.

Evde izoleye karşı çıkanlar bunu sözde değil, eylemde yapanlar birçok insana bedel ödetecek bu çok bariz belli oldu.

Diyanet işleri Başkanının zekat ile ilgili yaptığı açıklama siyaset koktuğunu çok belli eden bir açıklama olmuş. Diyanet işleri Başkanı bana göre şunu söylemeliydi, siz yardım etmek niyetiyle istediğiniz kuruma bağış yapabilirsiniz.  demeliydi.

Bakın en iyi yardım yakın çevreniz varsa oraya yapılan yardımdır. Sadece kurumlar değil, insanlarda yardımları oldukça rahat bir şekilde manipüle edebilirler, bildiğiniz gözlemlediğiniz insanlara yardım etmeniz daha doğru.

Translated by Google

The provincial map of the coronavirus was announced. Umrahists are a big topic of debate. Here we have to say that the government has been captured by religious feelings and is late in receiving commentators about the prospects, but there is also an effort to reduce the coronavirus to the clients, and they have a unique opportunity for these efforts. I see Umrah as a touristic journey rather than religious worship. However, just discussing over the prospective students differentiates us, but it is a matter of being late here.

We have seen how captive the religious feelings have taken us, the Umrah quarantine is late but there are many points that are late. Today we understand that and we had understood very beginning rather like us, this coronavirus and Turkey could exceed the figures in the tangential nature confirms this growing more and more every day and I'm afraid it will continue to increase.

Those who oppose isolation at home are not so-called, it is obvious that those who do the action will pay a lot of money to people.

The statement made by the President of Religious Affairs on zakat was a statement that made it very clear that it smells of politics. The President of Religious Affairs should have said to me that you can donate to any institution you wish to help. He should be.

Look, the best help is if you have a close circle. They can manipulate aids quite comfortably not only in institutions, but also in people, it is better to help people you observe

Yorumlar