Öne Çıkan Yayın

Bizi güzel havaların mahvetmesine izin vermediler.30 Büyükşehir ile Zonguldak da sokağa çıkma yasağı ilan edildi, iyiki de idildi, böylece güzel havaların bizi mahvetmesine izin vermediler. Ancak insanlar saat 22:00 de itibaren de hemen marketlere koşmayı ihmal etmediler.

Ben koşmadım, zaten insanların gıda bulamadığı dönemde senin gıdan olsa ne olur, bu arada böyle bir dönemde herkesin evinde 2 gün yetecek gıdası olmalı. Ancak bazı insanların aldığı ürünler gerçekten de bazılarımızın tepkisini çekmiş, aslında bu bizim bencillik göstergemiz.

Dünyada milyonlarca insan su bulamazken kola içmeyi eleştirmeyi akıl etmeyen insanlar bugün kola alanları eleştirebiliyorlar, milyonlar ekmek bulamazken keyif süren insanlar şimdi başka keyifleri sürenleri eleştiriyor. Ölüm kendimize yakın olduğunda insanlığımız hatırlıyoruz, ama işin ucu kendimize dokunacağı için.

Aslında hepimiz için yaşamak sadece nefes almak değil, bazılarımız yaşamak tanımı farklı bu tanımlar kendi içinde, ne kadar insan varsa o kadar gruba ayrılır. Şimdi söylenen bazı şeyler ne yapalım virüs mü yayılsın demek istiyorsun demek değil, insanın ikiyüzlülüğüne vurgu yapmak.


Bu arada bu sure neden bilemiyorum ama bana en sempatik gelen figür Mansur Yavaş oldu.

Translated by Google

A curfew was declared in 30 metropolitan cities and Zonguldak, it was good, so they did not let the beautiful weather ruin us. However, people did not neglect to run to the markets right after 22:00.

I did not run, whatever happens to your food when people cannot find food, by the way, everyone should have enough food at home for 2 days in such a period. But the products that some people bought really got the reaction of some of us, in fact, this is our selfishness indicator.

While millions of people in the world cannot find water, people who do not mind criticizing drinking cola can criticize the areas of cola today, while people who enjoy it while millions cannot find bread are now criticizing those who enjoy other pleasures. We remember our humanity when death is close to ourselves, but since the tip of the work will touch ourselves.

In fact, living for all of us is not just breathing, but some of us have different definitions. Now, some of the things that are said do not mean what you want to do if you want to spread the virus, but to emphasize the hypocrisy of people.


By the way, I do not know why this time, but the most sympathetic figure to me was Mansur Yavas.

Yorumlar