Öne Çıkan Yayın

Sokağa Çıkmamak sorunlarımızı çözmez


İnsanlar sokağa çıkma yasağına ne kadar da meraklı, sokağa çıkma yasağı yerine sokağı çıkmayı cazip kalacak şeylere engelleme gelirse, sokağa çıkılmaz, sokağa çıkmalısının önüne geçecek birtakım tedbirler alınabilir, ancak tamamen sokağa çıkma yasağı bana manasız geliyor.

Hayatımıza devam etmek için gereken şartlardan biri de para, çalışamayan insanların yardımına Kim yetişecek Merak ediyorum. Elbette devlet desteği 1.koşul ancak bazı durumlarda bu yardımlarda suistimal ediliyor. Burada yazabileceğim bir dolu örnek var ancak hangi birini yazayım bilemiyorum yazmaya da utanıyorum çünkü çevremde çok var.

Devleti kazıklamak için vergiden düşmek için 40 takla atan işletmeler bugün devletten desteği bekliyor. Devlete gidecek vergiyi nakit ödeyerek esnaf ile paylaşan vatandaş devletten fayda bekliyor. Bir yandan da delete given her kuruş doğru mu harcanıyor bundan emin değiliz.

Dün fedakar sağlık çalışanlarını için alkışlama başladı , ama hangi sağlık çalışanları alkışlayacağız, hangisi gerçekten fedakarlık yapıyor, hepsini alkışlamak yerine bana göre isme göre ve şu fedakarlığından dolayı alkışlıyorum diye isimle yapılmalı bunlar, isim isim onore edilmeli, yoksa bunu haketmeyenlerde olabilir.

Hayatımızda Kaç tane Ali Vefa var mesela mucize gerçekleştirenü mucize  doktorlar kimler?

İnsanlar belki de umutlarını evdeyken daha çok şans oyunlarına bağlayacak, Milli Piyango iddianın da zayıflaması ile tekrar gündeme gelebilir. Ligler durdu iyi de oldu, zaten oynanması hataydı.

Bugün insanlar Cuma namazına gidemedi, bunun AKP dönemine denk gelmesi de ironic oldu. Müslümanlığı Cuma'dan Cuma'ya hatırlayanlar sanırım büyük boşluğa düşmüş olabilir.

This is English Part translated by Google

No matter how curious people are concerned with the curfew and curfews, instead of curfews, some precautions can be taken to prevent the curfew, but the curfew seems to me to be completely pointless.

One of the conditions for continuing our lives is money, I wonder who will reach the help of people who cannot work. Of course, state support is the first condition, but in some cases, these aids are abused. There are a lot of examples that I can write here, but I am not ashamed to write which one to write because I have a lot of people around me.

Businesses that roll over 40 to redeem the state to deduct taxes are waiting for support from the state today. The citizen, who shares the tax that will go to the state with the shopkeepers by paying cash, expects benefits from the state. On the other hand, we are not sure if every penny given is spent correctly.

Yesterday, the applause began for the devoted healthcare workers, but which healthcare professionals will applaud, which one is really sacrificing, instead of applauding all of them, the name should be made by name and honored because of that sacrifice, the name should be honored, or it may be in those who do not deserve it.

How many Ali Vefa in our lives, for example, who are the miracle doctors who perform miracles?

People may connect their hopes to more games of chance while they are at home, and the National Lottery may come up again with the weakening of the claim. Leagues stopped, it was good, it was already a mistake to play.

Today, people could not go to the Friday prayer, it was ironic that this coincided with the AKP period. I think those who remembered Islam from Friday to Friday may have fallen into great vacuum.

Yorumlar