Ana içeriğe atla

Sokağa Çıkmamak sorunlarımızı çözmez


İnsanlar sokağa çıkma yasağına ne kadar da meraklı, sokağa çıkma yasağı yerine sokağı çıkmayı cazip kalacak şeylere engelleme gelirse, sokağa çıkılmaz, sokağa çıkmalısının önüne geçecek birtakım tedbirler alınabilir, ancak tamamen sokağa çıkma yasağı bana manasız geliyor.

Hayatımıza devam etmek için gereken şartlardan biri de para, çalışamayan insanların yardımına Kim yetişecek Merak ediyorum. Elbette devlet desteği 1.koşul ancak bazı durumlarda bu yardımlarda suistimal ediliyor. Burada yazabileceğim bir dolu örnek var ancak hangi birini yazayım bilemiyorum yazmaya da utanıyorum çünkü çevremde çok var.

Devleti kazıklamak için vergiden düşmek için 40 takla atan işletmeler bugün devletten desteği bekliyor. Devlete gidecek vergiyi nakit ödeyerek esnaf ile paylaşan vatandaş devletten fayda bekliyor. Bir yandan da delete given her kuruş doğru mu harcanıyor bundan emin değiliz.

Dün fedakar sağlık çalışanlarını için alkışlama başladı , ama hangi sağlık çalışanları alkışlayacağız, hangisi gerçekten fedakarlık yapıyor, hepsini alkışlamak yerine bana göre isme göre ve şu fedakarlığından dolayı alkışlıyorum diye isimle yapılmalı bunlar, isim isim onore edilmeli, yoksa bunu haketmeyenlerde olabilir.

Hayatımızda Kaç tane Ali Vefa var mesela mucize gerçekleştirenü mucize  doktorlar kimler?

İnsanlar belki de umutlarını evdeyken daha çok şans oyunlarına bağlayacak, Milli Piyango iddianın da zayıflaması ile tekrar gündeme gelebilir. Ligler durdu iyi de oldu, zaten oynanması hataydı.

Bugün insanlar Cuma namazına gidemedi, bunun AKP dönemine denk gelmesi de ironic oldu. Müslümanlığı Cuma'dan Cuma'ya hatırlayanlar sanırım büyük boşluğa düşmüş olabilir.

This is English Part translated by Google

No matter how curious people are concerned with the curfew and curfews, instead of curfews, some precautions can be taken to prevent the curfew, but the curfew seems to me to be completely pointless.

One of the conditions for continuing our lives is money, I wonder who will reach the help of people who cannot work. Of course, state support is the first condition, but in some cases, these aids are abused. There are a lot of examples that I can write here, but I am not ashamed to write which one to write because I have a lot of people around me.

Businesses that roll over 40 to redeem the state to deduct taxes are waiting for support from the state today. The citizen, who shares the tax that will go to the state with the shopkeepers by paying cash, expects benefits from the state. On the other hand, we are not sure if every penny given is spent correctly.

Yesterday, the applause began for the devoted healthcare workers, but which healthcare professionals will applaud, which one is really sacrificing, instead of applauding all of them, the name should be made by name and honored because of that sacrifice, the name should be honored, or it may be in those who do not deserve it.

How many Ali Vefa in our lives, for example, who are the miracle doctors who perform miracles?

People may connect their hopes to more games of chance while they are at home, and the National Lottery may come up again with the weakening of the claim. Leagues stopped, it was good, it was already a mistake to play.

Today, people could not go to the Friday prayer, it was ironic that this coincided with the AKP period. I think those who remembered Islam from Friday to Friday may have fallen into great vacuum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha