Öne Çıkan Yayın

Koronavirüs'ten ölen Sağlık çalışanları da şehit sayılacak mı?


Evde kal uyarılarının belki de işe yaramamamsının ardında kalınan evlerin huzur değil karamsarlık dolu olmasının payı vardır. Belki koronavirüsü herkese eşit bulaşıyordur ama aynı doğumdan sonra ayrıştığımız için virüse yakalanınca hayatlarımız yine ayrışıyor ve farklılaşıyoruzdur. Belki de hepimizin koronavirüs ile ilişkisi yakalana kadar eşit, yakalandan sonra farklıdır.

Güzel evlerde oturmayan insanlar, yaşamın çok birşey armağan etmediği insanlar atın ölümü arpadan olsun diyerek belki gözü kara numarası yapıyorlardır.

Boris Johnson'ın da belki virüse yakalandı ama onun alacağı tedavi ile Türkiye'de gariban bir vatandaşın alacağı tedavi ne kadar eşit olabilir daha da ötesi Boris Johnson'ın izole olacağı ev ile normal bir vatandaşın izolesi aynı mı?

Sağlık çalışanları 3 ay istifa edemeyeceklermiş, peki bu dönemde ölüm olması halinde şehit sayılacaklar mı acaba? Onların aileleri , bakmak zorunda olduğu kimseler yok mu, olası kötü senaryoda sağlık çalışanlarına ne olacak.

Translated by Google


 The warnings of staying at home, perhaps not working, has the share of being full of pessimism, not peace. Maybe the coronavirus is transmitted equally to everyone, but since we get separated after the same birth, our lives are separated and differentiated once we get infected. Perhaps the relationship of all of us with the coronavirus is equal until it is caught, then it is different after it is caught.People who do not live in beautiful houses, people whose life does not offer much, say that the death of the horse is from barley, and they make a black number.Boris Johnson has caught a virus but maybe what Turkey in the treatment of a citizen who will take up his wretched treatment can be equal to more than that Boris Johnson would be the same as the isolated isolate a normal citizen with a house?Health workers would not be able to resign for 3 months, but will they be martyred in case of death in this period? Their families don't have anyone to look after, what will happen to healthcare workers in a possible bad scenario.

Yorumlar