Öne Çıkan Yayın

Hayatın Fetret Devri


Seçtiğimiz meslekler, seçmediğimiz meslekler bu günlerde önümüze düşünecek şeyler sunuyor. Bir defa en fedakar olması gerekenler sağlık çalışanları, onlar şu an risk bir dönemde ve çalışmak zorundalar.

Öğretmenler evlerinde otururken bir yandan da maaşlarını alacaklarını bildiklerinden onlarda rahat. Asker ve polis de her türlü gorev başında kalmak zorunda olanlar. Futbolculardan bu ülkede olanlar oynamak zorunda kalıyor, oysa bırakıp gitseler dahi hepimizin ortalamasının üstünde bir yaşam sürebilirler.

Gazetecilerde şimdilik çalışıyor, işi boşalan bir kavram, elbette gıda ve içecek ücreticileri de görevlerinin başında. Bu kriz birilerini vururken birilerini zengin etmeye devam ediyorlar.Hayat bir garip.

Buradan sağ çıkarsak ki bu sadece bedeni değil aynı zamanda ruhsal sağlık geriye dönüp anlatacağız. 2.Dünya savaşını görmüş ama Hala hayatta olan insanlar var onlar için ne ifade ediyor bilinmez.

Şehirler bu süreçte kayıp ediyor, şehrin sunduğu tüm imkanlar boş bir manaya gelirken, köyler yeniden ivme kazandı. Köy hayatı belki de yeniden trend olacak. Buradan nasıl çıkarız bilemiyorum. Ay bile Uzun geliyor, Kim bilir belki de daha uzun sürecek.

Hayat akıp gitmiyor, duraklama dönemine hatta belki de fetret devrine girdi.

Yorumlar