Ana içeriğe atla

Fatih Terim haklıydı ya Obi Mikelİnsanlar evlerine kapanmamak da direniyor, belki de ucu açık olması insanlarının eve kapanmasını zorlaştırıyor.Ne kadar süreceği belli olmayan bir süreç herkesi korkutuyor. İnsanlar evlerinde dizilerini, futbol maçlarını da izleme şansını kaybedecek, çünkü maçlar durdu, diziler yeni bölümler çekmiyor. Temel ihtiyaç üretenler çalışmak zorunda, onlar bu fedarkarlığı bizim için yapmak zorunda mı, yoksa çalışmak zorunda olmaları mı yada para hırsının gözlerini bürümüş olması mı etken bilemiyorum.

Doktorların istifa etmeleri halinde, kendilerinin ileride önünün tıkanacağı tehdi var, doktor çalışmak istemiyorsa, bu ölümcül günlerde kahraman olmak istemiyorsa suçlanmalı mı bence hayır.

Koronavirüsü yenmek için hergün yeni bir aşının, ilacın adı geçiyor, herkes iyi gelecek birşeyler arıyor, bulmaya  çalışıyor.

Fatih Terim Koronavirüse yakalandı, Galatasaray-Beşiktaş maçında açıklamaları Hala gündemde, Federasyon Başkanı tek başına karar vermedi, onun istifasının yanında başka istifalarda gerekli, ama bu insanlarda bir Obi Mikel tavrı neden göremedik, bunu engelleyen neydi?

Translated by Google

People are also resisting not closing their homes, perhaps because it is open-ended, making it difficult for people to close home. An uncertain process frightens everyone. People will lose their chance to watch TV series and football games at home, because the matches have stopped, the series do not shoot new episodes. I don't know if the basic needers have to work, whether they have to do this sacrifice for us, or if they have to work, or if the money-greed is blindfolded.

If the doctors resign, there is a danger that they will be blocked in the future, if the doctor does not want to work, if I do not want to be a hero in these deadly days, I think it should be blamed no.

Every day a new vaccine, the name of the drug is mentioned to beat the coronavirus, everyone is looking for and trying to find something that will do well.

Fatih Terim was caught in the Coronavirus, his statements in the Galatasaray-Beşiktaş match are still on the agenda, the President of the Federation did not decide alone, besides his resignation, other resignations were necessary, but why did we not see an Obi Mikel attitude in these people, what prevented this?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha