Öne Çıkan Yayın

Doğu'da evine haps olmuş insanları anlamış mıydık?1999 Depremi sırasında Deprem Dedemiz vardı Ahmet Mete  lşıkara. O zamanda okullar geç açıldı diye hatırlıyorum. Koronavirüsü bu seferde bize bir ünlü doktor armağan etti.
Prof Dr. Mehmet Ceyhan Yeni dönemin bize armağan ettiği doktorlardan, hayatımıza girdi ve söylecekleri çok önem kazandı.

Her akşam merakla kaç kişinin koronavirüs olduğunu, kaç kişinin öldüğünü öğrenmek için Fahrettin Koca'nın açıklamalarını bekliyoruz. Süreç uzadıkça tedirginlik artıyor ve sayısı arttkça daha da yanımıza yaklaşıyor, Dünya yeni bir sınav veriyor demek ne kadar manalı bilemiyorum.

Bugün Türkiye'de sokağa çıkmayanlar mesela Hendek operasyonunda sokağa çıkmayan insanların durumunu anlayabilmiş miydi, hayır sallamadılar bile, büyük çoğunluk bende dahil ne yiyip içtiklerini sorgulamadık bile. Bu operasyonlar yanlış yada doğrudur demek değil, o günleri yaşayanları anlayamadık demek. Bugünler geçince anlamayacağız değerlerimiz daha doğrusu değersizleştirdiklerimiz değişmeyecek. Suriyelileri, Afganları daha nicelerini de anlamadık. Dünya düzeni değişmez merak etmeyin.

Translated by Google

During the 1999 Earthquake, we had our Earthquake Grandfather Ahmet Mete lşıkara. I remember that schools were opened late at that time. His coronavirus gifted us a famous doctor this time.
Prof. dr. Mehmet Ceyhan entered our lives from the doctors that the new era gave us, and what he said gained much importance.

Every evening, we look forward to Fahrettin Koca's explanations to learn how many people have coronavirus and how many have died. As the process lengthens, the anxiety increases and the number of people gets closer to us, I don't know how much it means to say that the world is giving a new test.

Today, those who take to the streets in Turkey, for example, was able to understand the situation of people who take to the streets in the ditch operation, no they would not shake, even if the majority did not question what they eat and drink, including me. These operations do not mean that they are wrong or correct, but we did not understand those who lived those days. Today, we will not understand our values, or rather, the values ​​we value will not change. We did not understand Syrians and Afghans more. Don't worry, the world order doesn't change.

Yorumlar