Öne Çıkan Yayın

Corona belki de bize suntan bir fragman


Corona virüsü hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Hayatımızın içine Türkiye'de vaka görüldüğünün açıklanması ile iyice girdi.10 Mart tarihinde ilk virus Türkiye geldi ve bugün 47 kişiye ulaştı. Bana göre halen bu virüs dünyaya şekil vermek isteyenlerin bir çabası ve ben Böyle hatırlayacağım.

Herkesi evlerine hapsetmeye, işssiz bırakmaya, psikolojisini bitirmeye doğru gitmek üzere, bakalım önümüzdeki günler bize neler getirecek, dünya emtia ve borsaları diplere doğru giderken, dibinin neresi olduğuna karar verecek olanlar bana göre bu virüsü  ortaya çıkaranlar onlar bize bu virüsün duracağı noktayı gösterecekler.

Zaman herşeyin ilacı, birçok insan mağdur olacak, sağlık sorunları, ekonomik çöküntüler bizi bekliyor,tam olarak nedenini anlamadığımız ; ama herkesi korkutan bir kabus var. Karantina uygulamasından korkma, ölümden korkma, işssizlikten korkma, birçok şey bizi korkutucak gibi durmakta, buralardan nasıl çıkarız bilemiyorum.

Devlet memurları bir bakıma şanslı, işssizlik korkusunu pek de yaşayacaklar gibi durmuyor, ancak diğer insanlar için gerçekten kötü günler oldukça yakında olabilir. Birileri düğmeye basıyor gibime geliyor yada dünyanın tamamanın böyle bir anda etkilenmesini mümkün görmediğimizden böyle düşünüyor olabiliriz.

Bu Corona günleri ne kadar sürer bilinmez, birçok insan sıkıntı yaşayacak, belki de bu sadece yaşadığımız bir fragman, belki de bize hayatlarımızın ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu göstermek için yapılmış hamleler.

Bir korku filmi izler  gibi sonunun nereye gideceğini düşünüyoruz, acaba nereye gidecek ve bizi nerelerde daha ne tür olaylarla sıkıştıracaklar.


Yorumlar