Ana içeriğe atla

Son güzel 3'lü Metlin-Ali-Feyyaz


Suna, Aylin ve Hatice arkadaştı, birbirlerinden haberleri olmadan ve birbirlerinin hayatında etkili olan 3 arkadaş. Üçü de biniciliği seviyordu, at binmeyi severlerdi, erkeklerin at, avrat, silah desturundan, ata ve silaha merakları vardır ama avrat konusunda hem cinsiyetten kaybediyorlardı hem de beğendiği erkekleri beğendikleri belli etmelerine imkan yoktu.

Whatsapp'ın mavi ekranı, en son ne zaman gördüklerinin takip edilmesi onları belki de ürkütüyordu. Whatsapp da en son ne zaman görüldü, ve görüldüğü anda ne yapıyordu soruları belki 3'ünü de bunaltıyordu. Futbolun gölgesinde kalıyordu tüm sporlar, hele binicilik, erkeklerin 6 ganyanın merakı yada yılda bir kere yapılan Gazi koşusuydu, ötesi değildi.

Hepsi belkide doktor, öğretmen olmayı hayal ediyordu, hayallerin bedeli vardı. Bir marangoz gibi güzelce işlenmiş hayaller olsa da bazı hayallerde derme çatma yapılan dolaplara benziyordu. Kelime olarak gizemli olan hayal gerçeğe dönüşürken belki de gizemini kaybediyor ve sıradanlaşıyordu.
Bu 3 arkadaş bir araya gelip ortak kurduklarında binicilikten kendilerine referans bulamıyorlardı ama Tenis'in Williams kardeşlerine bir açılıp getirme şansları olabilirdi, onlar 3 kişiydi, Metin-Ali-Feyyaz gibi, sahi bize Metin-Ali-Feyyaz'dan sonra böyle saygı ile anacağımız bir ölçü sunmadı hayat.
Hayat herşeyi tüketiği gibi onların ümidini de çok çabuk tüketebiliyordu.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha