Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Ersun Yanal olmak yetmez, biraz asmak kesmek lazım.Fenerbahçe 20 yıldır sahasında Galatasaray'a kaybetmiyordu, ancak geçtiğimiz pazar 23 Şubat 2020'de  1-3 kaybetti ve büyü bozuldu. Ben Ersun Yanal'a 2000 yılından beri inanıyorum ve Hala da inanıyorum.

Benim inandığım başka birşey daha var, Erol Bulut, Abdullah Avcı, Ersun Yanal bunların lobisi zayıf, aynı zamanda birçok yabancı hocanında o yüzden başarılı olma şansları az. Şenol Güneş bile bu lobisizliği zor aştı. Ünal Karaman'ın başına gelenlere bakın, bu ülkede lobicilik önemli ve üstelik lobiciliği hepimiz seviyoruz.

Ersun Yanal'ın en büyükşehir hatası elbette Ali Koa kendini istemiyorken Fenerbahçe'nin başına gelmek oldu. İşte bu yüzden başarılı olması süpriz olurdu. O süprizi gerçekleştirmedi. Ersun Yanal, Okan Buruk gibi hocalar futbol aklına hizmet etmek istiyorsa, Başakşehir, Kasımpaşa gibi takımlarda çalışmalı. Daha ilkeli takımlar ve oradan Avrupa'ya gidip kendilerini kanıtlamaları daha iyi.

Üstelik Ersun Yanal her Fenerbahçe'ye gelişinde başka söylemler ile yıpratılıyor, şimdi de sözleşmesi gündeme geliyor, 3 ay varken bitmesine.


Yorumlar