Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

Yaşadığıma dair ispat


Bu aralar Borsa, Dollar, Altın, Gumus, Euro, İsviçre Frangı gibi ensturamanları takip ediyorum ama haklarında çok da your yapmak istemiyorum, çünkü başıma olmadık işler gelsin istemiyorum.

Kanal İstanbul hakkında hiçbir fikrim yok, fikrim olsun da istemiyorum, fikirlerin ipotek altına alındığı bambaşka bir konu. Suya sabuna dokunmadan rahat edebileceğiniz o kadar çok onu var ki, onlardan konuşmak çok daha eğlenceli olabilir gibime geliyor.

Sergen Yalçın Malatya'dan, Ünal Karaman Trabzon'dan ilginç şekilde gönderildiler. Okullar tatil olunca İstanbul'da toplu taşıma daha rahat olur diye düşünerek, okulların kapanmasına seviniyorum birden sevinç dolu bir hal alıyorum.

Blog yazımı öldü mü bilemiyorum ama eskisi kadar heyecan duymuyorum ama varlığı ise huzur veriyor, aşktan mantık evliliğine dönmüş gibi. Popmalamak tabiri gibi kullanırken zorlandığım bir başka tabir de ski pass neden zorlanıyorum bilmiyorum ama Türkçe de her kelime belden aşağı çekilebildiği için bu kelimeler daha da grip geliyor kulağa.

Daldan dala atlarken saçmalıklardan bahsetmek gerekiyor bazen biz de saçmalama hakkımızı kullanıyoruz.

Dünyada hele de toplum bilinci gelişmiş ülkelerin bir savaşın taraftarı olma şansı oldukça zor gibime geliyor.Ancak aynı bilinçli vatandaşlar başka ülkelerin ülke ve çocuklarına reva görmeyecekleri davaranışları kendi ülkeleri için hem de bilinçli görünerek sergileyebiliyorlar.

İran-ABD yada bir başka ülkenin taraftar olacağı büyük bir savaş beklemiyorum.


Yorumlar