Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Deprem hepimizi birleştiriyor çünkü deprem korkumuz eşit.


Son gunlerde bir ilmunati haberidir gidiyor. Komplo teorilerini çok sevmenin insana pek birşey kazandırıcağını düşünmüyorum; ancak simgeleri de çok küçümsememek gerek. Özellikle de simgelerden yakın zamanda çekmiş bir toplum olarak.

İnsanlar ritüel ve simgelere gerçekten önem veriyorlar, simgelerle kendilerini var yada yok sayabiliyorlar. Simgeleri biz küçük görsek de o kadar da değil canım desek de bunların bir anlamı ve önemi olabilir ve insanlar kendi kitlerine gerçekten bu yolla mesaj da gönderiyor olabilir; ama bu üstüne ne çok derin düşünüp birşeyler üretmeyi gerektirir  ne de gerçekten de umursanmamayı ortayı bulmalıyız. ortayı bulamadığımız sürece manasız tartışma devam eder durur.

Her durumda siyaset içine çekmeyi seviyoruz. Elazığ'da acı bir deprem oldu; bilinçli denilenler bilinçsiz tweetler atarken, bilinçsiz denilenler olaya odaklandılar sanki. Elbette depreme sebep olan etkenler, alınan , alınmayan önlemler konuşulur ama zamanı deprem anı değildir, en azından bir 1 hafta geçsin.

Deprem hepimizi birleştirebilecek bir etmen çünkü deprem ortak korkumuz.

Yorumlar