Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

Okan Buruk tüm Burukluğumuzu aldı, sevince boğdu.


Bloga az uğruyoruz çünkü kendini tekrar eden bir ülke ve sürekli konular aynı şekilde devam ediyor. Sadece isimler değişiyor ancak öz aynı. Başlangıç da futbolla ilgili de çok yazıyorduk ama o da azaldı,çünkü futbolda geriye doğru gidiyor.

Bu yazıyı bize yazdıran şu, Okan Buruk. Dün Başakşehir futbol takımı önemli bir iş başardı, Avrupa'da yerlerde süründüğümüz bir dönemde Okan Buruk'un çalıştırdığı takım dün gece  Borussia Mönchengladbach takımını hem de ilgili takımın en güzel döneminde deplasmanda yenerek hem rakibi dışarı yitti hem de kendisine bir Alan açtı ve son 32'ye kaldı. Hem de bunu kendisine büyük diyen  takımlar Avrupa'ya  yerel ligde  kendilerine yer bulmak  için veda etmeyi göze aldklarında yaptı.

Türk futbolu vizyonsuzluk ve çapsızlık içinde ilerlerken Okan Buruk büyük iş başardı hem de ligde de iyi durumlarda, O zaman bize de Başakşehir'e destek olmak düşer.Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon acılar içinde izlediğimiz durumdayken. Avrupa'da yokuz. Ülkenin geldiği duruma futbolda eşlik ediyor. Bakış açımızı da özetliyor, Avrupa'da başarı yerine kendi içimizdeki kavgaya daha büyük yatırım yapıyoruz.

Futbolun içinde siyaset olduğu için biz bu başarıya gereken önemi veremeyeceğiz. Devlet desteği sanki sadece Başakşehir'e gibi bir algı da oluşturacağız ama olsun yine de başardılar biz bunu konuşacağız. Siyaset futbola bulaşmasa bu Kadar yatırım yapmasa , stat da yapmasa  kulüpler kendi yağında kavurulsa bu ülke daha ileri giderdi.


Yorumlar