Ana içeriğe atla

Okan Buruk tüm Burukluğumuzu aldı, sevince boğdu.


Bloga az uğruyoruz çünkü kendini tekrar eden bir ülke ve sürekli konular aynı şekilde devam ediyor. Sadece isimler değişiyor ancak öz aynı. Başlangıç da futbolla ilgili de çok yazıyorduk ama o da azaldı,çünkü futbolda geriye doğru gidiyor.

Bu yazıyı bize yazdıran şu, Okan Buruk. Dün Başakşehir futbol takımı önemli bir iş başardı, Avrupa'da yerlerde süründüğümüz bir dönemde Okan Buruk'un çalıştırdığı takım dün gece  Borussia Mönchengladbach takımını hem de ilgili takımın en güzel döneminde deplasmanda yenerek hem rakibi dışarı yitti hem de kendisine bir Alan açtı ve son 32'ye kaldı. Hem de bunu kendisine büyük diyen  takımlar Avrupa'ya  yerel ligde  kendilerine yer bulmak  için veda etmeyi göze aldklarında yaptı.

Türk futbolu vizyonsuzluk ve çapsızlık içinde ilerlerken Okan Buruk büyük iş başardı hem de ligde de iyi durumlarda, O zaman bize de Başakşehir'e destek olmak düşer.Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon acılar içinde izlediğimiz durumdayken. Avrupa'da yokuz. Ülkenin geldiği duruma futbolda eşlik ediyor. Bakış açımızı da özetliyor, Avrupa'da başarı yerine kendi içimizdeki kavgaya daha büyük yatırım yapıyoruz.

Futbolun içinde siyaset olduğu için biz bu başarıya gereken önemi veremeyeceğiz. Devlet desteği sanki sadece Başakşehir'e gibi bir algı da oluşturacağız ama olsun yine de başardılar biz bunu konuşacağız. Siyaset futbola bulaşmasa bu Kadar yatırım yapmasa , stat da yapmasa  kulüpler kendi yağında kavurulsa bu ülke daha ileri giderdi.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …