Öne Çıkan Yayın

Yokluğun değil varlığın sadeliği olmalı hayatlarımızda.


Insanların kimi lüks içinde yaşarken birçoğu yokluğa karşı direniyor. Adalet duygusunu zedeleyen çok sayıda görüntü artık sosyal medya yoluyla daha çabuk yayılıyor.
Türkiye'de islamı referans aldığını düşündüren bir Parti iktidarda olduğu için zenginleşen "müslümanlar" arttı. Bunların şaşalı yaşamları da daha görünür oldu.

Herkesin kendine göre Islam anlayışı farklı olduğundan Ben değerlendirmeyi kendi anladığım Islam anlayışına göre yapmak isterim bana göre islam şafşatadan uzak durmalı.
Ana konu bu değil ama. Burada Başka bir yanlış var o da şu bizim siyasi pozisyonlarımız olayın Ana noktasından uzaklaştırıyor bizi. Mesela israfı konuşur gibi yapıp aslında Diğer tarafa vuruyoruz sadece. Bu ülkede konu ne olursa olsun her 2 tarafa dair paylaşımlar yapılmalı. Israf varsa sadece müslümanlar arasında yok bunun Başka kesimlerde de örnekleri var.

Her olaydan siyaset devşirmek yerine öze insek çok daha güzel şeyler başaracağız.Elbette israf örneklerini kör göze sokacağız ama bunu yaparken eşit olmaya gayret edeceğiz. Önce kendi israflarımızı engelleyeceğiz.

Birde samimiyet de önemli yokluğun yarattığı sadeliğe değil, varlığın yarattığı sadeliğe ihtiyacımız var.

Yorumlar