Öne Çıkan Yayın

Kötü örnek daha namuslu ve ahlaklı olabilir.


Bu aralar topluma örnek olmak deyimine farklı bakmak istedim. Toplumda örnek olmak için yapmamız gereken şey kesinlikle her zaman iyi davranışta bulunmak olmayabilir. Hatta belki de kötü davranışlar iyi örnekler olabilir, hayatımızı şekillendirecek bize bir şekil verecek davranışlar olabilir.

Bazen iyi arkasında çok kötü bir niyet saklıyor olabilir. Öyle kötü bir niyet saklar ki farkında bile olmayabilirsiniz. O niyet sizi alır götürür bir bakmışsınız üstelik nereye götürdüğünü bile anlayamazsınız.

Kötü ise niyetini oldukça bariz şekilde ortaya koyar ve size bir takım sonuçları daha doğru gösterir, daha az art niyet ile. Kötü bazen iyiye yönlendirici ve gerçekten de yön verici olabilir.
Örneğin başarılı gördüğünüz bir iş Adamı aslında bu başarıyı vergi kaçırarak elde etmiş olabilir ve siz ise onu ideal alır ama aynı başarıyı göstermediğinizde kendinizde eksik arar bulamazsınız bazen ise bunu şans olarak adlandırma yoluna gidersiniz.

Oysa başarısız bir işadamı size nasıl başarılı olunacağı yolunda daha kolay fikir verebilir. Onun yaptıklarını ve yapamadıklarını analiz ederiz.

Yorumlar