Ana içeriğe atla

Değişime bakalım kim sahip çıkacakİstanbul seçimleri yapıldı. 23 Haziran tarihinde yapılan 2. seçim sonucunda Ak Parti bir yenilgi aldı. Bu yenilgi kimine göre ağır , kimine göre hafif ancak buradan ne sonuç çıkacağı belli olmaz.Bunu süreç gösterecek.Ancak Ak Parti bu seçimde sadece  seçimi kaybetmedi başka birçok şeyi kaybediyor.

Ak Parti bir kere en büyük dayanağı olan sandığı kutsama işini biraz yabana attı. Ancak buradan ne çıkar bilemiyorum. Bekleyip, görmek lazım.Şimdiden bunun için abartılı yorumlar yapmak zor. Ak Parti çok mu kan kaybeder tamam emin değilim. Ak Parti buradan nasıl çıkar emin değilim.

Daha fazla hukuk, özgürlük, demokrasi olabilir. Ortadan kaybolan eleştiri ortamı en büyük handikap, çünkü Ak Parti eleştirildikçe güçlenenen bir partiydi, oysa eleştiri öldü, basının geldiği durum en azından ortada.

Peki diğer taraftan İmamoğlu ve diğer bileşenler bakalım Türkiye'ye ne sunacak, Ancak bunlar zamanla ortaya çıkacak. Uygulamada göreceklerimiz bizi bir noktaya getirecek, bakalım kim kimi hataya zorlayacak.

Erdoğan tamamen yenildi demek için erken, İstanbul genelinde olabilir ancak Türkiye'de kartlar  henüz dağıtılmadı, Kartların yeniden dağıtılmasına var. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu neler yapacak, bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimini Muhalefet kazandığı hangi yasaları hangi milletvekilleri ile yapacak, talepler nasıl belirnecek her birimiz bekleyip göreceğiz. Şimdilik bir değişim arayışı var ancak bu değişime kimin daha çok sahip çıkacağı önemli.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha