Öne Çıkan Yayın

Değişime bakalım kim sahip çıkacakİstanbul seçimleri yapıldı. 23 Haziran tarihinde yapılan 2. seçim sonucunda Ak Parti bir yenilgi aldı. Bu yenilgi kimine göre ağır , kimine göre hafif ancak buradan ne sonuç çıkacağı belli olmaz.Bunu süreç gösterecek.Ancak Ak Parti bu seçimde sadece  seçimi kaybetmedi başka birçok şeyi kaybediyor.

Ak Parti bir kere en büyük dayanağı olan sandığı kutsama işini biraz yabana attı. Ancak buradan ne çıkar bilemiyorum. Bekleyip, görmek lazım.Şimdiden bunun için abartılı yorumlar yapmak zor. Ak Parti çok mu kan kaybeder tamam emin değilim. Ak Parti buradan nasıl çıkar emin değilim.

Daha fazla hukuk, özgürlük, demokrasi olabilir. Ortadan kaybolan eleştiri ortamı en büyük handikap, çünkü Ak Parti eleştirildikçe güçlenenen bir partiydi, oysa eleştiri öldü, basının geldiği durum en azından ortada.

Peki diğer taraftan İmamoğlu ve diğer bileşenler bakalım Türkiye'ye ne sunacak, Ancak bunlar zamanla ortaya çıkacak. Uygulamada göreceklerimiz bizi bir noktaya getirecek, bakalım kim kimi hataya zorlayacak.

Erdoğan tamamen yenildi demek için erken, İstanbul genelinde olabilir ancak Türkiye'de kartlar  henüz dağıtılmadı, Kartların yeniden dağıtılmasına var. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu neler yapacak, bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimini Muhalefet kazandığı hangi yasaları hangi milletvekilleri ile yapacak, talepler nasıl belirnecek her birimiz bekleyip göreceğiz. Şimdilik bir değişim arayışı var ancak bu değişime kimin daha çok sahip çıkacağı önemli.

Yorumlar