Öne Çıkan Yayın

Şimdi sandığa nasıl güvenilecek


Istanbul seçimleri iptal edildi. Bakın Ben basit düşünürüm burada bir usulsuzluk varsa bunun ortaya çıkması bu kadar gün almazdı Ben buna bakarım.

2.olarak bu seçim 2 turlu bir seçim haline gelmiştir. Binali Yıldırım'ın seçimi kazanması bir önceki seçimle ilgili hiçbir şeyi kanıtlamaz hatta ülkenin sandığa olan inancını derinden sarsar, bu hile kazanmış demek değildir ama 2 turlu bir seçim haline getirilmiş bir seçim ile kazanmış olur. Bu da oyun içinde kural değiştirmektir ki buna taraf olmak kanısında değilim.
Ekrem Imamoğlu'na oy veren Seçmen ciddi manada oyuna sahip çıkacaktır partileri ne karar alırsa alsın burada önemli olan AK Parti'ye ve Diğer partilere oy veren seçmendir. Onların duruşu belirleyecek sonucu ama sonuç ne olursa olsun sandığa güveni 2 tarafta kaybetmiştir ve kaybetme si gerekir.

Binali Yıldırım'a destek verenler şunu görmüş oluyorlar devletin tüm uyanıklığına rağmen muhalefet hile yapabiliyor. Muhalefet de şuna inanıyor sandıkta kazansan masa da alıyorlar.
Şimdi 2 taraf içinde seçim güvensiz ise bizi Kim nasıl seçimlerin güvenliği olduğuna inandıracak?

Bir Başka olayda şu Anadolu Ajansı o gece tamam verileri vermedi hep Binali Yıldırım'ı önde gösterdi ama hepsi sayıldı Binali Yıldırım kazandı da diyemedi.Burası da ilginç ve sanırım atlandı.

Yorumlar