Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

Kahramanlarımızı evlatlarımızdan yaratmak yerine siyasetçilerden yarattığımız sürece huzur bulamayız.


23 Haziran'da yeniden seçime gidiyoruz. Bana göre gereksiz yere ve bu dönemde kendini Islam'a yakın gören medyanın durumu içler acısı. Diğer taraf çok mu iyi derseniz onların durumu da berbat ama gelin görün ki ortada bir çalmadan çok hak gaspı var.
Binali Yıldırım adına konuşanlar ortaya koyduğu söylemler aslında seçimin kazanılmadığını zoraki bir 2.tur ortaya çıktığını ortaya koyuyor. İslamcı medya soramadığı daha doğrusu iktidara soramadığı tüm soruları Ekrem Imamoğlu'na Sorabiliyor.Ortada bir de gülünç tokat meselesi var, geçmişte Bakanların tokatlandığı ima ediliyordu bu ülkede o zaman sesi çıkmayanlar şimdi ortada dolanıyorlar tokat da tokat diye hem de var mı yok mu belli bile değil.

Ekrem Imamoğlu bir melek değil, bir siyasetçi ama ekmeğine her gün yağ sürüyorlar.
Birde görevdeyken sesi çıkmamış insanlar görevleri bitince ortaya çıkıp Ben aslında uyarmıştım demiyorlar mı onlar hele içler acısı durumda. Erdoğan sonrasına da yatırım yapıyorlar. Bizde yüzsüzlük alıcı buluyor onlarda yarın Yeni durumda Yeni görevler bekleyebiliyor.

Vatandaş uyanmalı siyaset bizi her geçen gün çukura sürüklüyor. Geçen 32.gün videos u izledim, Necip Hamblemitoğlu'na karşı Etyen Maçupyan ve Nevval Sevvindi'nin konuşmaları görünce utandım kendimden utandım. Din adamlarının bizi nasıl sömürdüğü gördüm. Gerçek manada din adamlarına dünyayı nasıl dünyayı zehir ettiğimizi gördüm.Ancak bunda sadece ve sadece din adamlarının suçu yok aynı zamanda gereksiz yere başörtüsü tartışmaları, Türkçe ezan tartışmaları yapan larında katkısı var.
Gördük ki başörtüsü sorun değilmiş, asıl sorunlarımız başkaymış. Türkiye olmayan sorunların boşa büyütülerek enerji kaybettirildiği bir ülke. Önce temel ihtiyaçlarımızın karşılanmasında yurttaş olalım sonrası kendiliğinden gelir.
Sosyal medyaya bakınca maalesef birbirimizi anlamadığımızı, ne kadar anti demokratik olduğumuzu ve çift taraflı tapınma kültürüne meyilli olduğumuzu görüyorum. Kahramanlarımızı evlatlarımızdan yaratmak yerine siyasetçilerden yaratmaya devam ettiğimiz sürece başarılı olmayacağız.

Oğuz Haksever'i çok severdim. Saygı duyardım ama gaffın arkasından Jübile yapmak yerine hem de onurlu bir Jübile fırsatı gelmişken düzeltme çabası beni hayal kırıklığına uğrattı.

Yorumlar