Öne Çıkan Yayın

Yeni bir Türkiye mi bir biri ile kavga eden Türkiye mi?

Seçim bitti ancak seçimin tartışmaları bir türlü bitmiyor bunda da taraflı bakmamızın etkisi var. Hepimiz taraflı bakıyoruz Aslında ülke için bakmıyoruz Oysa ülke için baktığımızda ya da ciddi anlamda tarafsız baktığımızda şu ortaya çıkıyor Bir kere büyük şehirlerin kaybedilmesi İstanbul Ankara, Antalya bunların psikolojik etkisi var, bunlar muhalefeti bir yol gösterdi o gösterdiğin yolda şu Hepsi bir araya geldiğinde iktidar karşısında oldukça güçlü oldukça güçlü hale geliyorlar bu güçlü hale gidişine kadar kullanabilirler o önemli olan mesela hiç hiç bu seçimde kabul etmedikleri bir HDP gerçeği var Bunu bir sonraki seçimde Kabul edecekler mi yani sonraki genel seçimde HDP yi yanlarına alıp logosunu kendi yanlarına koyabilecekler mi?

Tüm değerlendirmeler yapılırken Aslında HDP çok dışarıda bırakılıyor Bu da HDP seçmeninin tepkisini çekebilir ve bir sonraki seçimde kendi partisini direkt katılmaya zorlayabilir ya da Sandığa gitmeyebilir.
Buradaki en önemli sonuç Erdoğan dilini değiştirecek daha yumuşak bir dile geçecek.
Ekrem İmamoğlu İstanbul belediye başkanlığı sürecini iyi değerlendirip sonrasında CHP'nin başına geçecek ya da geçmezse buna mecbur kılacak şartlar.

Yorumlar