Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

İmamoğlu'dan Robin Hood Çıkardılar.


1994 yılında Recep Tayyip Erdoğan Belediye  Başkanı seçildiğinde öncesinde ortaokuldaki Türkçe öğretmeninin sürekli bahzettiği Zülfü Livaneli kalmıştı aklımda. Ancak Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı seçilmişti ve o zamanlar laik bürokrasi kendisine koltuğu bırakmıştı.

Ben ilk 1991 Genel seçimlerini hatırlarım esnasında. Sonra Merve Kavakçı meclise girdiğinde Ecevit'in had bildirme sesleri kaldı aklımda ama O zaman Erbakan'a hak vermemiştim tamam başörtülü olanlarda vekil olmalıydı ama Benim için erken bir davranıştı.
Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanı olduğunda AKP'yi pek sevmezdi ama öyle büyük bir sorun da çıkarmamıştı. Hatta Ecevit ile yaşanan sorun AKP'nin önünü açmıştı.
2007 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tuncay Özkan ve ekibi biz eşi başörtülü Cumhurbaşkanı istemezük kampanyaları başlatmıştı ama halk yine iradesi ortaya koyup Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yaptı.

Bugün yıl 2019 ve Istanbul seçimlerini hala konuşuyoruz. Seçimler biteli 12 gün oldu ve biz kendi adıma söylüyorum 27 yıllık seçim takvimlerinin bana göre en acısını yaşıyoruz çünkü bana göre yine başkalarından beklediğimi davranışı bir Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığından yaşıyoruz.

Bugün Ahmet Hakan'dan esinlendim evet bu dönemde kendi eliyle bir Robin Hood yarattı Ekrem İmamoğlu


Kibirli bir iktidar a sanki had bildiriyor. Sanki para babası medya patronlarına had bildiriyor, tek başına savaşan bir ordu gibi. Elinde hiç bir tehdit silahı da yok üstelik  tek silahı seçim kazanmış olmak.


Yorumlar