Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

En büyük kaybeden Binali Yıldırım


31 Mart yerel seçimleri büyük oranda sonuçlandı. Son anda gelen YSK açıklaması Ekrem imamoğlu'nun önde olduğunu ortaya koydu. Bu Seçim döneminde Bilerek ya da bilmeyerek birçok yanlış yapıldı. Bu yanlışların en büyüğü HDP'yi ötekileştirmek oldu. Sonuçta Seçmen olaya pragmatist yaklaştı. Bu seçimin bir Erdoğan'ı yenme seçimi olduğunun farkına vardılar ve buna ilişkin yapılacak bütün ittifaklara aslında taraflardı.
Bir bakıma doğru yaklaşım da buydu Çünkü burada yapılacak ittifak Diğer bütün konularda ittifak yapılacak mânâsına gelmiyordu.

Dolayısıyla seçim sırasında oluşturulan negatif söylem iktidar partisine HDP nin olduğu her yerde sesini kaybettirdi nerdeyse.

Bir de dün Binali Yıldırım büyük Prestij kaybetti. 10 milyon oyun olduğu bir yerde 3-4,bin öndeyken televizyonlar bunu gösterirken, Ben seçimi kazandım açıklaması yapmak hiç etik değil ki sabah  kendi gözümle görmedim ancak Eğer başardık gibi afişlerde asıldıysa Bu da daha büyük bir ayıp.

Türkiye'de ortalama insanların güvenebileceği tek bir yer kaldı o da Sandık Sandığa sürülen leke herkesi etkiler ve herkesin şapkayı önüne alıp düşünmesini sağlar Bu da en çok Erdoğan'a zarar verir Çünkü seçmen İstanbul'un AK Parti'ye geçmesi durumunda büyük ölçüde seçimde hile olduğu inancını korur.

Kazanmak kadar kaybetmek de bu hayatın içinde. Bunu kabul etmek ve buna göre davranmak gerek Türkiye artık önüne bakmalı seçimde kazananın hakkını vermeli.
Bir başka büyük hata bu ittifakı yasal zemine  oturtamamak  ve bu yolla HDP ye örtülü olarak bir ittifakın içine sokmaya mecbur bıraktılar.

Yorumlar