Ana içeriğe atla

En büyük kaybeden Binali Yıldırım


31 Mart yerel seçimleri büyük oranda sonuçlandı. Son anda gelen YSK açıklaması Ekrem imamoğlu'nun önde olduğunu ortaya koydu. Bu Seçim döneminde Bilerek ya da bilmeyerek birçok yanlış yapıldı. Bu yanlışların en büyüğü HDP'yi ötekileştirmek oldu. Sonuçta Seçmen olaya pragmatist yaklaştı. Bu seçimin bir Erdoğan'ı yenme seçimi olduğunun farkına vardılar ve buna ilişkin yapılacak bütün ittifaklara aslında taraflardı.
Bir bakıma doğru yaklaşım da buydu Çünkü burada yapılacak ittifak Diğer bütün konularda ittifak yapılacak mânâsına gelmiyordu.

Dolayısıyla seçim sırasında oluşturulan negatif söylem iktidar partisine HDP nin olduğu her yerde sesini kaybettirdi nerdeyse.

Bir de dün Binali Yıldırım büyük Prestij kaybetti. 10 milyon oyun olduğu bir yerde 3-4,bin öndeyken televizyonlar bunu gösterirken, Ben seçimi kazandım açıklaması yapmak hiç etik değil ki sabah  kendi gözümle görmedim ancak Eğer başardık gibi afişlerde asıldıysa Bu da daha büyük bir ayıp.

Türkiye'de ortalama insanların güvenebileceği tek bir yer kaldı o da Sandık Sandığa sürülen leke herkesi etkiler ve herkesin şapkayı önüne alıp düşünmesini sağlar Bu da en çok Erdoğan'a zarar verir Çünkü seçmen İstanbul'un AK Parti'ye geçmesi durumunda büyük ölçüde seçimde hile olduğu inancını korur.

Kazanmak kadar kaybetmek de bu hayatın içinde. Bunu kabul etmek ve buna göre davranmak gerek Türkiye artık önüne bakmalı seçimde kazananın hakkını vermeli.
Bir başka büyük hata bu ittifakı yasal zemine  oturtamamak  ve bu yolla HDP ye örtülü olarak bir ittifakın içine sokmaya mecbur bıraktılar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …