Öne Çıkan Yayın

Bu ülkenin vatanseverleri bir partiye ancak kerhen oy verebilir.


Bir seçim dönemi yaşadık, bu seçim dönemi öncesinden ve sonrasında yapılan haberler ve haber yapılma tarzları, ortaya konan iddialar , yaşanan durum bizi bir noktaya getirdi. Bazılarımız bu noktaya çok daha önce geldi benim gibi bazıları da yeni yeni geliyor bu noktaya.

12 Ocak 2019 da yazmıştım bu seçimlerde oy kullanmayacağımı söylemiştim.

https://yusufkaraca.blogspot.com/2019/01/bu-secimlerden-itibaren-oy-vermeyecegim.html

Öyle isabetli bir karar vermişim ki, bunu son yaşanan süreç de daha da iyi anladım, gerçek manada güzel bir karar vermişim. Çünkü gelinen noktada gördüğüm birşey var o da şu ki gerçekten de bu ülkede iktidara gelen de giden de aslında halk  ile çok alakalı değil ve manipülasyona oldukça açık, değişen roller, gelinen noktalar bizi bir yere taşıyor ve o taşınan yerde de şu var, bu toplumun gerçek manada namuslu adamları oldukça az ve bu namuslu adamların kendilerine yer bulma şansı ve toplumu değiştirme şansı oldukça az.

Ülkelerin geleceklerinde sıradan vatandaşların değişim yaratma çabası maalesef sıfır bile değil eksilerde, önümüzde acı bir tablo var. Gelişen ilişkilere geliştirilmiş ilişkilere bakınca doğrusu ne olacak bilemiyor ve kestiremiyor insan.

Ancak bu ülkede gerçek vatanseverlerin gerçek manada hiçbir partiyi tutma , ona oy verme onu benimseme lüksü yoktur, onu ölesiye savunma lüksü yoktur, bu ülkenin gerçek vatanseveri ancak ve ancak kerhen bir partiye oy verebilir.


Yorumlar