Öne Çıkan Yayın

Biz belediyeden ihale almıyoruz partizanlığa gerek yok.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu Belediye meclisi toplantılarına canlı yayınlanmaya başladı.
Aslında bu toplum için olumlu bir şey altındaki neden belki de azınlıkta olduğu belediye meclisinde halk desteğiyle çoğunluğu sağlamak. Sebep ne olursa olsun bu bizim adımıza olumlu bir gelişme.


Adımıza konuşanların ne yaptığını öğrenme şansımız oluyor. Havuz medyası aslında bu tabiri kullanmak istemiyorum. Çünkü her Medya birine bağımlı Türkiye'de tam bağımsız olmadığı gibi dünyanın hiçbir yerinde de olduğuna inanmıyorum. Havuz medyası o yayınlardan kısa videolar alıp bize  bir şey sunduğunu iddia ediyor.
Aslında bir şey bir şey sunmuyorlar, sunduklarını sanıyorlar. Buradaki eleştirinin amacı, toplumun daha iyiye gideceğini düşündüğüm görüşlere  destek vermek.
Vatandaş olarak bize düşen hangi parti olursa olsun bizim için çalışan, bizim için bir şeyler vermek isteyen düşünceye sahip çıkmak. Bİr konuda bir Parti'nin  başka bir konuda  başka bir partinin doğru olabilir partizanlık yapmak bizim işimiz değil partizanlığı Parti temsilcileri yapsın.


Gerçekte de görülen ki çok fazla gerçeği göremezsiniz bu ülkede AK Parti'nin sıkışmış  olduğu. Toplantılarda Öncül olmak yerine sosyal medyada vaatleri arkadan takip edip, bunlara önce karşın sonra taraftar gibi görünmek işe yaramıyor. Aslında önemli olan bize verdikleri değil. Bizden ne almadıkları Örneğin öğrenci akbili 50 TL ya da 40 TL olması bizi çok fazla bağlamaz bugün halkın ihtiyacı olan verilenden çok alınanların azalması. Üstelik zarar eden bir kurumda ki kendileri  açıkladı, daha fazla zarar etmesinin önünü açmanın bir mantığı olmadığı gibi bunun da vatandaşa faydası yoktur. Benim Ekrem İmamoğlu'na ya da herhangi bir siyasi iradeye tavsiyem şudur bize vermek yerine bizden aldıkları, kendilerine açtıkları muslukları kapatmaları. 

Artık Türkiye de belli geliri olan belli gelir seviyesine ulaşmış kişilerin devlet kaynaklarından yararlanma, kendisine tahsis  edilen otomobille evine gitme daha doğrusu evine gitmesi ama akraba ziyaretine gitmemesi gibi. Bizden aldıkları paraları bize saçma sapan Propaganda aracı olarak kullanmamaları. Sonuçta bunlar kendi mallarını dağıtmıyorlar, devlet bütçesinden sosyal yardımlar yapıyorlar bu yardımların doğru yerlere doğru zamanda ulaşması topluma faydalı olan. Unutmayın ki insanlar ne kadar yaşam standartları yüksek olursa o kadar huzurun yardımcısı olur aksi durumda ise bu durum karşısında durur. Çünkü aradaki makas açıldıkça bu makastan faydalananlara kötü gözle bakmaya başlar. Haklarını siyasi ortamda adalet ortamında bulamadıklarında kendi protesto biçimlerini oluşturur. Bu yüzden makas açılmamalı insanlardan toplananlar yine insanlar için kullanılmalı.Yani hiçbir devlet memuru hiçbir kamu görevlisi vatandaşın parasından maaşını almış bir görevli sahip olduğu konum en aşağıdan yukarıya ne olursa olsun bunu kendine avantaja, haksızlığa, hukuksuzluğa çevirmemeli. Bugüne kadar vaatler hep şuydu Şunu şu kadar YAPACAĞIM bunu bu kadar YAPACAĞIM. Aslında buna ihtiyaç yok. 

Asıl ihtiyacımız olan şunu kısacağım bunu kısacağım olmalı. İşte o manada rakibimiz olan Partiyi sıkıştırırsınız. Yani bugün akbili bedava da yapabilirler hem de herkese bedava yapabilirler ama Bunun bedelini vatandaş ödüyor. Bunun yerine  haksız kazançları gereksiz masrafları kısma yönünde bir takım faaliyetlerde bulunmaları gerekiyor. Yani gerçekten vatandaşa neyin faydası var. Yoksa sosyal medyada oradan buradan takip edip fikir değiştirmek fikir değiştiriyor gibi görünmek. Ucuzlattığını  daha da ucuzlatma bunlar bizi bir yere götürmeyecek.

Yorumlar