Öne Çıkan Yayın

Bir tebrik de Kemal Kılıçdaroğlu'na


  • Bir seçim daha bitti Bu seçimin üstüne çok yorum yapacağız. Aslında burada tebrik edilmesi gereken bir kişi var o da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.


Kendisinin aday seçimlerini çok eleştirmiştik. Ancak İstanbul ve Ankara'nın alınması özellikle Istanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanması bizi şaşırttı süreç içinde değil süreç öncesi Binali Yıldırım karşısında tecrübesiz bir aday koymasını pek doğru bulmamıştım.
Adalarda Erdem günün olması Beyoğlu'nda Bence Alper Taş beklediğimden başarılı oldu. Avcılar'da önceki belediye başkanının aday olmamasını yanlış bulmuştum.  Şişli'de Sarıgül bekleneni veremedi orada da  tercihleri  işe yaradı.

Ancak bunlar daha fazla oy alır mıydı almaz mıydı sorularına cevap veren şeyler  değil.Şunu söyleyebiliriz ki muhalefete liderlik etme  hedefini gerçekten benimsemiş  Kemal Kılıçdaroğlu ve bunun için kendine göre bir çaba içerisinde ve CHP'nin klasik kodlarını değiştirip oradan bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor.

Bir de şu an varsa ki var hiç konuşmasa sadece Tayyip Erdoğan karşıtlığının yarattığı  büyük bir kitle oyu var ve  ondan da nasibini alıyor.

Yorumlar