Ana içeriğe atla

Mutlak iktidar derken Mutlakiyet kastetmedik.


  • AK Parti'ye daha önce oy vermiş ama şimdi sandığa gitmeyen seçmenin derdi ne?

Türkiye bir dönem baskılar ülkesiydi. Baskılar 2 Ana başlıkta daha çok toplanıyordu. Bunlardan birisi türban bir diğeri ise Kürtlerin anadil ile konuşmaları, eğitim almaları.
Türkiye by sorunları çözdü ve bunları çözerken Sayın Cumhurbaşkanı büyük irade koydu ve mücadele etti. O mücadele ettikçe halk da kendisine tek başına iktidar verdi. Tayyip Erdoğan'a halk 25 yıl boyunca hep kazandırdı ve Türkiye'de beğensin yada beğenmesin 30 yaş altının gördüğü en büyük lider oldu.

Medya eskiden iş tutardı bakmayın şimdi havuz diye diğerlerini küçümsemelerine, Medya bugün Erdoğan'ı zorla kabullendi.

Türkiye aslında bugün normal gördüğü birçok şeyi zorla kabullendi. Bunda Erdoğan katkısı ve ona oy veren kitlenin emeği var. Basit örnek ile açıklarsak İmamoğlu Yasin'i eskiden okusaydı CHP'den ihraç edilirdi.

Peki şimdi ne değişti. Eskiden mazlumun yanında olan Erdoğan şimdi herkesi sopa sallayan bir lidere dönüştü.

Peki neden bugün. Çünkü 24 Haziran da biz Erdoğan'a mutlak iktidarı verdik ve o da bize mutlakiyet ile yöneteceğini gösterdi. Bu hoşumuza gitmedi.Bizim emelimiz nesiller istediği gibi yaşasındı ama Erdoğan da diğerleri gibi kendi istediği nesli yetiştirme yoluna gitti ve kendi makul vatandaş profilini oluşturdu ama hayal bu değildi. O zaman mesaj vermek gerek. Bu da en iyi sandıkta olur yoksa daha büyük kayıplar yaşayabilir sorun büyümeden mektup yerine ulaşmalı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…