Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Mutlak iktidar derken Mutlakiyet kastetmedik.


  • AK Parti'ye daha önce oy vermiş ama şimdi sandığa gitmeyen seçmenin derdi ne?

Türkiye bir dönem baskılar ülkesiydi. Baskılar 2 Ana başlıkta daha çok toplanıyordu. Bunlardan birisi türban bir diğeri ise Kürtlerin anadil ile konuşmaları, eğitim almaları.
Türkiye by sorunları çözdü ve bunları çözerken Sayın Cumhurbaşkanı büyük irade koydu ve mücadele etti. O mücadele ettikçe halk da kendisine tek başına iktidar verdi. Tayyip Erdoğan'a halk 25 yıl boyunca hep kazandırdı ve Türkiye'de beğensin yada beğenmesin 30 yaş altının gördüğü en büyük lider oldu.

Medya eskiden iş tutardı bakmayın şimdi havuz diye diğerlerini küçümsemelerine, Medya bugün Erdoğan'ı zorla kabullendi.

Türkiye aslında bugün normal gördüğü birçok şeyi zorla kabullendi. Bunda Erdoğan katkısı ve ona oy veren kitlenin emeği var. Basit örnek ile açıklarsak İmamoğlu Yasin'i eskiden okusaydı CHP'den ihraç edilirdi.

Peki şimdi ne değişti. Eskiden mazlumun yanında olan Erdoğan şimdi herkesi sopa sallayan bir lidere dönüştü.

Peki neden bugün. Çünkü 24 Haziran da biz Erdoğan'a mutlak iktidarı verdik ve o da bize mutlakiyet ile yöneteceğini gösterdi. Bu hoşumuza gitmedi.Bizim emelimiz nesiller istediği gibi yaşasındı ama Erdoğan da diğerleri gibi kendi istediği nesli yetiştirme yoluna gitti ve kendi makul vatandaş profilini oluşturdu ama hayal bu değildi. O zaman mesaj vermek gerek. Bu da en iyi sandıkta olur yoksa daha büyük kayıplar yaşayabilir sorun büyümeden mektup yerine ulaşmalı.

Yorumlar