Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

İnsan Nazım’ı da kıskanır Enver Paşa’yı da.

Şarkıda badi parmağına konan kuştan bahseder, sevdaya dair ipucudur o. Yazan insan bir Peri arar ilham perisi ve bulduğunda 23 Nisan şiirinde tarif edilen o neşe dolu çocuğa döner. İşte insan bazen o periyi bulduğunu düşünür ve birden neşe dolar. 

Kimi zaman çocukluk kimi zaman ergenlik Yaşar , kimi zaman gençlik kimi zaman ise bir ömür ister bir yastıkta biten ama o ömürler artık defolu hale geldiğinde bir sen ister benliğinde yer etsin.Kalbinde bir yer açar çoğuna hatta muhatabına bilen anlamsız gelen ama açılmıştır bir kere ve konkordato ilan etme yasağı vardır kapatamaz. 

Bazen kendini Nazım hisseder Piraye’ye yazar kim yazar bazen Enver Paşa gibidir saraydaki eşine methiyeler düzer. Bilmediği, tanımadığı sokakları kıskanmaya başlar onun misafir edemediği ediyor diye ve netice de bir garip hale bürünür ve mektup yazmayı özler ve o gün kalemle yapılanı bugün klavye ile yapmaya çalışır düşünür ama yaZarken ne yazacağını düşünmez akar da akar. Bir özlemi dindirmek için yazar belki de yokluğa alışmayı bastırmak İçin ama yazar. Özlemiştir ve ispatlamak istercesine yine yazar. 


Yorumlar