Öne Çıkan Yayın

Erdoğan'a borcu olanlar büyük ikilem yaşıyor.


31 Mart yerel seçimleri ülkenin bir beka seçimi değil. Bu seçim Erdoğan'ı beka seçimi. Daha doğrusu her seçim Erdoğan'ın bir beka seçimi. Erdoğan tökezlesin diye bekleyen kitle için en uygun ve meşru yol elbette seçim ve Onda alınacak sonuçlar.
Erdoğan gittikçe otorileşen bir lider konumunda ancak bu kendisine hayranlık besleyenler açısından sıkıntı değil, nerdeyse tapılma noktasına gelmek üzere zaten bunu Berat Albayrak Mars'a double yol projesi ile dile getirdi.


Burada aslında en büyük ikilemi Erdoğan sevenleri yada nefret edenleri yaşamıyor. En büyük ikilemi yaşayanlar kendisini Ona borçlu hissedenler.
Bir yandan oy verdikçe otoriteleşen Erdoğan diğer yandan da tökezlese bir kaşık Suda boğulacak Erdoğan. Samimi niyet sahibi olan bazı insanlar bugün Erdoğan'ı hem yalnız bırakmak istemiyor hem de otoriteleşmesine katkıda bulunmak istemiyor. Erdoğan geçmişte Kabul görmeyen bir kitleyi bugün görünür ve Kabul edilir kıldı. Siz hiç CHP Istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Yasin okurken görüntü vereceğini düşünür müydünüz elbette hayır işte bunu yenilmez Erdoğan sağladı.
Ancak aynı Erdoğan eleştiriyi de öldürüyor, kendisinden olmayan sivrildiği Anda nerdeyse bir kaşık Suda boğacak kadar öfkeleniyor. Bir yandan İslam'a kapı açarken diğer yandan kapı açtığı kimi islamcıların rezilleşmesini sineye çekiyor ve semboller üstünden karar veriyor. Bir yandan eskiden İmam Hatipe gidilmesi ayıpken bugün bana göre gerek siz yere herkesi imam hatip okullarına zorluyor.

Yorumlar