Ana içeriğe atla

Erdoğan'a borcu olanlar büyük ikilem yaşıyor.


31 Mart yerel seçimleri ülkenin bir beka seçimi değil. Bu seçim Erdoğan'ı beka seçimi. Daha doğrusu her seçim Erdoğan'ın bir beka seçimi. Erdoğan tökezlesin diye bekleyen kitle için en uygun ve meşru yol elbette seçim ve Onda alınacak sonuçlar.
Erdoğan gittikçe otorileşen bir lider konumunda ancak bu kendisine hayranlık besleyenler açısından sıkıntı değil, nerdeyse tapılma noktasına gelmek üzere zaten bunu Berat Albayrak Mars'a double yol projesi ile dile getirdi.


Burada aslında en büyük ikilemi Erdoğan sevenleri yada nefret edenleri yaşamıyor. En büyük ikilemi yaşayanlar kendisini Ona borçlu hissedenler.
Bir yandan oy verdikçe otoriteleşen Erdoğan diğer yandan da tökezlese bir kaşık Suda boğulacak Erdoğan. Samimi niyet sahibi olan bazı insanlar bugün Erdoğan'ı hem yalnız bırakmak istemiyor hem de otoriteleşmesine katkıda bulunmak istemiyor. Erdoğan geçmişte Kabul görmeyen bir kitleyi bugün görünür ve Kabul edilir kıldı. Siz hiç CHP Istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Yasin okurken görüntü vereceğini düşünür müydünüz elbette hayır işte bunu yenilmez Erdoğan sağladı.
Ancak aynı Erdoğan eleştiriyi de öldürüyor, kendisinden olmayan sivrildiği Anda nerdeyse bir kaşık Suda boğacak kadar öfkeleniyor. Bir yandan İslam'a kapı açarken diğer yandan kapı açtığı kimi islamcıların rezilleşmesini sineye çekiyor ve semboller üstünden karar veriyor. Bir yandan eskiden İmam Hatipe gidilmesi ayıpken bugün bana göre gerek siz yere herkesi imam hatip okullarına zorluyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha