Ana içeriğe atla

Belki de AKP muhalefette olmalı ve bize terör ile ilişkili olmadan nasıl muhalefet edilir öğretmeli.


Seçimler yaklaşıyor. Bu seçimde oy vermeyeceğim. Artık kısır çekişmelerin ve anlamsız atışmaların ne o nede bu tarafında yer almak istemiyorum.
Muhalafet de tek hedef Erdoğan'ı devirmek ve bunu yapabilmek içinde yerel seçimlerde tökezletmek istiyorlar. Bu siyaseten anlaşılır bir durum. Bunun içinde HDP'de var.
Dün her yerde Sezai Temelli'nin Ankara ve Istanbul'da seçim İmamoğlu ve Yavaş tarafından kazanılırsa bunun Kürt oyları sayesinde olacağı öngörüsü bir kabahatmiş gibi sunuldu.
HDP yasal olarak var olan bir part ve bu seçimde aday çıkarmayarak Muhalefete bir güç kattı. Evet gerçekten CHP ile işbirliği yapıyorlar ama yasal bir partinin başka bir yasal part ile işbirliği yapması kadar doğal birşey yok.


CHP bunu Kabul etmeli zaten etmese de var olan bir durum ha Kabul ederse bu CHP'yi Zora sokmaz. HDP zaten paranızı hazineden alıyor, vekilliğin tüm olanaklarından faydalanıyor dolaysıyla ittifak da yapabilir. Bunu bir ayıp olarak göstermek yakışmıyor. Belki de AK Parti de artık siyasal olarak seçim kaybedebileceğini öğrenmeli. Belki de iyi Muhalefet nasıl oluru AKP öğretir. Ülkede Muhalefet yok deniyor işte o boşluğu kendileri doldurur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha