Öne Çıkan Yayın

Belki de AKP muhalefette olmalı ve bize terör ile ilişkili olmadan nasıl muhalefet edilir öğretmeli.


Seçimler yaklaşıyor. Bu seçimde oy vermeyeceğim. Artık kısır çekişmelerin ve anlamsız atışmaların ne o nede bu tarafında yer almak istemiyorum.
Muhalafet de tek hedef Erdoğan'ı devirmek ve bunu yapabilmek içinde yerel seçimlerde tökezletmek istiyorlar. Bu siyaseten anlaşılır bir durum. Bunun içinde HDP'de var.
Dün her yerde Sezai Temelli'nin Ankara ve Istanbul'da seçim İmamoğlu ve Yavaş tarafından kazanılırsa bunun Kürt oyları sayesinde olacağı öngörüsü bir kabahatmiş gibi sunuldu.
HDP yasal olarak var olan bir part ve bu seçimde aday çıkarmayarak Muhalefete bir güç kattı. Evet gerçekten CHP ile işbirliği yapıyorlar ama yasal bir partinin başka bir yasal part ile işbirliği yapması kadar doğal birşey yok.


CHP bunu Kabul etmeli zaten etmese de var olan bir durum ha Kabul ederse bu CHP'yi Zora sokmaz. HDP zaten paranızı hazineden alıyor, vekilliğin tüm olanaklarından faydalanıyor dolaysıyla ittifak da yapabilir. Bunu bir ayıp olarak göstermek yakışmıyor. Belki de AK Parti de artık siyasal olarak seçim kaybedebileceğini öğrenmeli. Belki de iyi Muhalefet nasıl oluru AKP öğretir. Ülkede Muhalefet yok deniyor işte o boşluğu kendileri doldurur.

Yorumlar