Öne Çıkan Yayın

Aç Kalmaya ve Aç Bırakmaya razı olduğumuzda Amerika'ya kafa tutabiliriz.


Döviz yine yeniden kıpırdanıyor. Bu sefer gündem S400 aslından Brunson olayından dersimizi almamış olmamız lazım, orada biliyorsunuz geri adıma tmıştık ama bu adımlama Türk Halkını epey sarstı fiyatlar 2 katına çıkacak noktalara geldi, dövizin ateşi yükseldi, şimdilerde ise döviz ateşi düşük.

Döviz ateşi düşük ama ara ara dalgalanmalarda olmuyor değil, belli bir seyre düşen Dollar tekrar kafasını yukarıya doğru çevirdi. Ben çok anlamam ,S400 vesair bunun uzmanları kendi çaplarında zaten uzun uzadıya yorumlar yapıyorlar. Ben şundan anlıoyorum Biz Amerika'ya kafa tutacak kadar güçlü değiliz, ha açlığımıza biz ve bizi yönetenler razı olursa bunu yapabiliriz; ama seçim, siyaset vesair kaygılar bizim aç bırakılmamız gerektğinin en önemli dayanağı.

Bugün Tanzimin ve birçok vaat altında yatan vatandaşı aç bırakmamak çünkü aç kalırsa agresif oluyor ve bunu da sandığa yansıtıyor bizim vatandaşımız. O yüzden bu Ey Amerika çıkışlarını iyi hesaplamak gerekiyor.

Bir yanımda şunu söylüyor, siyasetçi dövizin yükseleceğini anladı da bu ihaleyi Amerika'ya bırakıp içeriden kaynaklı yükselmeleri dışarıdan mı göstermek istiyor diye.Çünkü seçmen dediğin figüran ve siyasetin hiç bilmediğimiz çok gizli ve bazen kirli gündemi de olabilir.

Yorumlar