Öne Çıkan Yayın

Sandığa güven azalmasında iktidar da ve muhalefet de değişim yaratamamam sıkıntısı var.Bloga yazmayalı epey oldu. Fazla bir gelişme de olmuyor hani. Ak Parti'nin bizi getirdiği nokta sürekli tekrar eden bir nokta ve bu seçimde her seçim gibi biri için beka öbürü için son şans. 01 Nisan 2019 sabahında hepimiz hayatlarımıza bildiğimiz yerden devam edeceğiz.

Türkiye'de siyasi yorum yapmak çok zor. Basit örnek ile açıklamak gerekirse Alper Taş Beyoğlu'nda kazanamaz dedik hemen yorumlar geldi. Bir kere bu bir durum tespiti, Alper Taş kazanamaz demek ona oy vereceğim de demek değil vermeyeceğim de, iyi bir insan da demek değil, kötü bir insanda. Zaten seçimleri de hep iyiler ya da hep oy verdiklerimiz kazanmıyor. İzmir'de AKP ile oy verirken kazanırım umuduyla mı veriyor ya da Kayseri'de CHP'li, bu gibi.

İki şöyle bir bakış açısı gelişmiş, eğer bir partiye oy veriyorsanız o Parti'nin tüm yaptıklarından , söylemlerinden sorumlusunuz, hayır böyle birşey yok, mevcutlar içinde kendine yakın olan oy veriyor insan, hele şimdi seçenek daha da azaldı, 2 Parti'ye düştü.

Sandığa gitmeme eğilimi artıyor, çünkü birşeyler değiştirelemiyor, kazanan zaten kazandım diyor, kaybeden koltuğa zaten yapışmış, değişmeyen senaryolar, içe içe geçmiş anlamsız birliktelikler.

Fenerbahçe Ersun Yanal ile 2'de 2 yapıp en azından Fenerbahçe'ye bir özgüven ve biraz yukarılara çıkma fırsatı sundu. Bakalım ilerleyen günler neler getirecek.

Yorumlar