Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

15 Temmuz’da sokağa çıkanlar kadar çıkmayanlarda kahramanKemal Kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim daha önce hak veriyordum toplumun her kesimine partiyi açmak istediğini düşünüyordum. Ancak bunun yolu toplumun her kesiminden siyasetçiyi aynı fotoğrafta göstermek yerine toplumun her kesiminin ortak sorununa yönelmekti oysa son zamanlarda yapılanlar bambaşka.

Belki bir komplo teorisi ama Kılıçdaroğlu belki de toplumun her kesiminden insanları biraraya toplayarak biz toplumu kucakladık diyerek belki de dış destekli ki bunun içine herşeyi koyabilirsiniz bir iktidar değişimine de hazırlık yapıyor olabilir. Bunu buraya yazıyoruz çünkü not düşmek istedik. 

Diğer yandan bu çabalar bana Abant toplantılarını hatırlatıyor hani şu Fetullah Gülen’in her kesiminden yazarı toplayıp hoş görü mesajları verdiği. Kılıçdaroğlu zaten CHP Genel Başkanlığına’da dış destekle oturmadı mı ?

Türk halkı dışarıdan direkt müdahaleye izin verdiği anda bu millet yıllarca sürecek acı çekecektir. 
  
15 Temmuz ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katılmadığım bir nokta var. Ülkenin bekasını aslında o gün dışarı çıkanlar değil, her ne kadar şikayetleri olsa da dışarı çıkmayanlar kurtardı. Amaç herkesin dışarı çıkması ve kanın gövdeyi götürmesiydi. Türk halkı bu oyuna gelmedi. Durumu farkedenler dışarı çıkan da çıkmayan da aslında o günü kurtardı. Çıkanlar seçilmiş lidere açık destek verirken çıkmayanların ise kerhen destek verdiğini unutmamak gerekir. 

Türkiye zor günlerden geçiyor. İktidar Fazıl Say örneğinde olduğu gibi birleştirici hamleler de bulunmalı yoksa zor günler bizi bekliyor olabilir. 

Yorumlar