Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Yüz yüze iletişimimiz o kadar iyi olsaydı klavye arkasına saklanmazdık.İnternetin yaygın olması ile birlikte iletişimin azaldığına dair tespitler var ki bunlar oldukça doğru ve yerinde. Ancak burada soru işareti bırakan şey yaşamış olduğumuz iletişimin ne kadar sağlıklı olduğu. 

Ben halen çocukların birbirleriyle iletişim kurmaları gerektiğine inanıyorum. Elbette anne ve babalar tarafından zehirlenmedilerse. 

Büyüklerin iletişim durumları bir az daha farklı. Aslında iyi iletişim kuramadığımız bir gerçek. Bunda elbette yüz yüze iletişimde ortaya çıkan mimikler ve elbette destekçimizden olmaması. 

Bazen saklanmak insanı kurtarıyor. İletişim anından yaşamak zorunda kalacağı ağız, burun kıvırmalarla minimum derecede muhatap oluyor. Ekranın arkasına saklanabiliyor. Elbette bunun sözde delikanlıları var ki bunlara biz klavye delikanlısı ismi veriyoruz. Bu saklanabilmekten güç alanlarda var. 

Yüz yüze iletişimde çok başarılı olduğumuz kanısında değilim ve yoksa sohbetlerimiz çok güzel olsa herhalde insan bu güzellikten kaçmazdı. 

Yorumlar