Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Kendisi göçen ve göçmek için can atanların barındıran Türklerin göçmelere ironik bakışı.Ak Parti’ye oy verenlerin dahi katıldığı en önemli yanlışlar biridir Akp’nin Suriye uyruklu vatandaşları ülkeye doldurması. Bugün Türkiye’de 4 Milyon’a yakın Suriyeli var ve bu ileride sorun olacak bu açık ve bariz.

Suriyeliler konusunda acil çözüm bulunması gerekiyor çünkü maalesef ırkçı boyuta doğru gidiyor. Bugün dünyaya en çok göçmen yayan ve önemli bir kısmı yurtdışına kapak atmak isteyen insanların Suriyeli konusunda çok katı olmaları da ayrı bir ironi. Elbette ironi olması bu gerçeği de ortadan kaldırmıyor. Gerçekten önemli miktarda Suriyeli var ve bunlar ileride ülkenin içerisinde daha fazla sorun demek. 

Türkiye kendi refahanı yeterince sağlamadı. Bu da Suriyeli sorunu daha göze batırıyor çünkü ucuz iş günü durumundalar aynı zamanda. Şu an Arap ülkeleri ile ilişkiler iyi Araplara satılan mal ve hizmetleri üretenler bu insanları istihdam ediyor peki ya yarin bir gün kaynaklar tükenir ve Araplar ile aramız bozulursa ne yapacağız bu insanları.  

Yorumlar