Ana içeriğe atla

Başı kapalı kadın istediğini giyemiyor peki ya başı açık?

 

Bizde dindar insanın gördüğü mualeöe gerici muamalesidir. Başlı çok kapalı kadın gerici sayılır mesela hatta ve hatta aslında dinin bütün tespitleri kadın üzerinden yapılır ve kadın üzerinde gidilir. Başı kapalı kadın istediğini giyemeyen kadındır.

Modern olmak İçin açılmak gerekir ne kadar açılırsan o kadar modern olursun. Mesela erkeklere pek sormazlar genelde kadınlara sorarlar Sanat için soyunur Musun sahi soyunmak sanatın neresine muteberlik kazandırır ve soyunmak sanata ne ölçüde katkı yapar anlamış değilim. 

Her neyse başlı kapalı kadın istediğini giymiyor da sanki başı açık kadın istediğini giyiyor. Her sabah kalktığında makyaj yapmak istemeyen , mini etek giyeceği için bacak kıllarını almak zorunda olduğu İçin kendisine lanet eden kadınlar yok mu, ama onların özgürlüğü tartışılmaz. 

Aslında yazın ana konusu kadın değil gerici ve modern olmak konusunda gerici insanları suçlarken medeni olmanın bize ve topluma ne kazandırdığına da bakmak lazım. İnsan modernleştikçe de kapitalizm de aldı başını gitti. Peki kapitalist kimdir nedir 

Gereksiz kan tahlili yapan doktor , sizi gideceğiniz yere dolaştırırak götüren taksici, doktora ilacını satsın diye kongre adı altında tatil yaptıran ilaç şirketi, sizi ihtiyacınız olmayan krediye yönlendiren markacı, yakışmayan elbiseyi size satabilen tezgahtar, çocuklara yönelik ürünleri alamayan babaları düşünmeden en önüne koyan market sahipleri , kendisi dolar ile kazanırken personeline dolar karşısında erişmiş asgari ücreti çok gören patron, ve daha niceleri. 

Modern dünya ürettiği ile ozonu deldi, atom bombasını buldu, her yeri demokrasi getirmek adına işgal etti. O zaman insan geriye dönebiliyor ve aslında kendisine faydası olmayan herşeyi redediyor. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …