Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

Başı kapalı kadın istediğini giyemiyor peki ya başı açık?

 

Bizde dindar insanın gördüğü mualeöe gerici muamalesidir. Başlı çok kapalı kadın gerici sayılır mesela hatta ve hatta aslında dinin bütün tespitleri kadın üzerinden yapılır ve kadın üzerinde gidilir. Başı kapalı kadın istediğini giyemeyen kadındır.

Modern olmak İçin açılmak gerekir ne kadar açılırsan o kadar modern olursun. Mesela erkeklere pek sormazlar genelde kadınlara sorarlar Sanat için soyunur Musun sahi soyunmak sanatın neresine muteberlik kazandırır ve soyunmak sanata ne ölçüde katkı yapar anlamış değilim. 

Her neyse başlı kapalı kadın istediğini giymiyor da sanki başı açık kadın istediğini giyiyor. Her sabah kalktığında makyaj yapmak istemeyen , mini etek giyeceği için bacak kıllarını almak zorunda olduğu İçin kendisine lanet eden kadınlar yok mu, ama onların özgürlüğü tartışılmaz. 

Aslında yazın ana konusu kadın değil gerici ve modern olmak konusunda gerici insanları suçlarken medeni olmanın bize ve topluma ne kazandırdığına da bakmak lazım. İnsan modernleştikçe de kapitalizm de aldı başını gitti. Peki kapitalist kimdir nedir 

Gereksiz kan tahlili yapan doktor , sizi gideceğiniz yere dolaştırırak götüren taksici, doktora ilacını satsın diye kongre adı altında tatil yaptıran ilaç şirketi, sizi ihtiyacınız olmayan krediye yönlendiren markacı, yakışmayan elbiseyi size satabilen tezgahtar, çocuklara yönelik ürünleri alamayan babaları düşünmeden en önüne koyan market sahipleri , kendisi dolar ile kazanırken personeline dolar karşısında erişmiş asgari ücreti çok gören patron, ve daha niceleri. 

Modern dünya ürettiği ile ozonu deldi, atom bombasını buldu, her yeri demokrasi getirmek adına işgal etti. O zaman insan geriye dönebiliyor ve aslında kendisine faydası olmayan herşeyi redediyor. 

Yorumlar