Ana içeriğe atla

Portakal tüketince daha sağlıklı bir Türkiye olmayacağız.Fatih Portakal gerçekten sokağa çağırdı mı en değilim daha doğrusu protesto hakkının Türkiye’de ne olduğunu söyledi ve sınadı ve ölüme varana kadar tehdit aldı. Fatih Portakal’a haksızlık yapıldı.

Şimdi RTÜK eliyle bir Fox TV haberleri durduruldu ama gerçekten hükümet yanlış bir şey yaptıysa bunun haberini nereden izleriz sorusuna lütfen iktidar yanlısı biri cevap versin. Oy veren demiyorum ama yanlısı olan biri. 

Bakın ülkede bir tehlike var o da şu bu hükümete gönül vermiş insanlar hiç haksızlığa uğramayacağını düşünüyor olabilirler ama gün gelir her birimiz haksızlığa uğrarız. Bu hükümet döneminde olmasının da önemi yok her hangi gün haksızlığa uğradığınızda bu hakkınızı kullanmadığınızda aslında her dönemin muhaliflere ihtiyaç duyduğunu anlayacağız. 

Muhalefet sorgulamayı sağlamak farklı bir bakış açısı kazandırmak için var ha bizde muhalefetin derdi halka birşey kazandırmak üzerine değil koltuk kaybettirmek üzerine olduğundan mesafe kayıt edemiyoruz ama iktidar da gerçekten haksızlığa uğrayan nerede hakkını arar bize söylese iyi olur. 

En basit örnek 15 Temmuz darbe girişimi olmasaydı ikitadırımız ya da 17-25 Aralık kabul edecek miydi KPSS haksızlıklarını. Gerçeklerin ortaya çıkması için maskelerin ortaya dökülmesini beklemek yerine insanları sahte maskelere takmamaya zorlamak daha iyi değil mi?

Bir kanalın hem de ana akım bir kanalın üstelik ortada ispatlanmış bir haber bile yokken 3 gün kapalı kalması bana adil ve hakkaniyetli gelmiyor. Buraya düşüncelerimiz ve onun Altında yazanları da yazıyoruz ki yarin kandırılmışız demeyelim. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha