Öne Çıkan Yayın

ulusal çıkarı anlamadan öleceğim sanırım.

Metin Akpınar’ın bu toprakları sevdiğine inanıyorum, tehdidi yakıştıramadım.Ülkede bir kamplaşma olduğu çok açık ortada. Bugün Metin Akpınar’a dava açılmış, konuşmasında aslında kimi kastettiğini anlamak için alkışlayan kitlenin kimi düşünerek alkışladığı önemli.

Ülkede demokrasi elbette yeterince yerleşik değil , mevcut iktidarın demokrasiyi yerleştirme konusunda çok da çaba gösterdiğini söylemeyiz.  Ancak bu halkın oy oranı tartışılır ancak önemli bir kesimin oy verdiği partinin genel başkanını bu üslupla tehdit etmeyi gerektirmez. 

Metin Akpınar’ı severiz değerli bir sanatçıdır politik duruşu da vardır bizi üzen bu gibi toplumun her kesiminden sevilen sanatçılar ülkeyi ayrıştıracak söylemlerde bulunmasıdır. Burada ayrıştırmadan kasıt muhalefet etmesi değildir. Taraftar olup ayrıştıranlarda var. Daha önce alkol almış bir sanatçının alkol yasaklanmalı açıklaması da mesela doğru bir düşüncenin ürünü değildir. Bu ülkeyi ayrıştıran bir söylemdir. Yine bazı sanatçıların iktidar partisi genel başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yalakalığa varan söylemleri de birleştirici değildir. 

Bu ülkeyi birleştirecek insanlara ihtiyaç vardır. Her yerde derdini doğru cümleler ile ifade edebilen ve içinde tehdit kokmayan cümlelere yer veren birleştiricilere ihtiyaç vardır. 

İktidar yada muhalafet olsun önemli değil, önemli olan karşı taraftaki serzenişleri doğru anlamak ve kendi derdini kimseyi tehdit etmeden ifade edebilmektir. 

Fatih Portakal’ı nasıl hedef göstermek yanlışsa üstü kapalı imalar ile bu ülkenin Cumhurbaşkanı hedef göstermek de o kadar yanlıştır. Türkiye gibi ülkelerde safların sıklıkla değiştiği ülkelerde tehdit etmek ayrıştırmayı ve kurunun yanında beraber yanacak yaşları bir araya getirir. 

Bir kere vatandaş ve ülkenin gerçek manada değer katan sanatçıları ve bu toprağı özümseyenleri şunu anlamalıdır bu ülke hiç bir siyasetçinin hevesleri uğruna feda edilmeyecek kadar güzeldir ve bu toprağın kokusunu içine çekmiş insanlar yalnız ve yalnız bu ülkeye muhtaçtır. Ülkenin bölünmesine ayrıştırılmasına katkıda bulunacak söylemlerden çok birleştirici söylemlere ihtiyaç vardır. 

Yorumlar