Ana içeriğe atla

Kirlilik iktidardaki parti değişince yok olmaz sadece deterjan değişmiş olur.Havuz medyadasında bir  haber vardı. Aslında medyayı havuz vesair diye ayırmak benim hoşuma gitmiyor. İktidar yanlısı ya da muhalefet yanlısı medya diyelim daha doğru çünkü ülkede benim görebildiğim tarafsız medya yok.

Bir video koymuşlar o da şununla alakalı Fatih Portakal insanları sokağa çağırmış ancak videoyu izlerseniz her aklı selimin göreceği ya da farkedeceği gibi adam şunu söylüyor. Bizim iktidar sarı yeleklelerin protestolarında polisin aşırı güç kullandığı söylüyor bizde insanlar özgürce eylem yapabilir mi , bunu sorguluyor. Buna hepimizin cevabı hayır. Bu ülkede özgürce eylem yapamazsın. Ancak bunu sadece iktidara da bağlamayız. 

Bizde eylemler ne yazık ki bir takım terör örgütleri tarafından manipüle ediliyor. Bizde eylemler hak aramanın ötesine geçiyor yanlış uygulamayı düzeltmek yerine iktidar değiştirme amacı taşıyor. Hal böyle olunca da eylem eylem olmaktan çıkıyor farklı boyutlara gidiyor. 

Gezi Parkı eylemlerinin bir ağaç protestosu olduğu söylendi ancak ondan sonra bu eyleme katılanları hiç ağaç dikerken görmedik. 
Ülkede hoşnut olunmayan bir iktidar varsa bunu değiştirmenin yeri sandıktır. Eylem düzen değiştirme amaçlı olmalıdır. Kirlenmeyi sadece bir parti ile açıklarsanız sadece deterjan değişir kir aynı yerinde kalır. 

Protesto edebilmek güzel bir haktır bunu engelleyen kutsanmaz buna çağıranda eleştirilmez. Sadece doğru zaman, doğru yer ve doğru amaçla olmalı ve terörize edebilecek arındırmalıdır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…