Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Kirlilik iktidardaki parti değişince yok olmaz sadece deterjan değişmiş olur.Havuz medyadasında bir  haber vardı. Aslında medyayı havuz vesair diye ayırmak benim hoşuma gitmiyor. İktidar yanlısı ya da muhalefet yanlısı medya diyelim daha doğru çünkü ülkede benim görebildiğim tarafsız medya yok.

Bir video koymuşlar o da şununla alakalı Fatih Portakal insanları sokağa çağırmış ancak videoyu izlerseniz her aklı selimin göreceği ya da farkedeceği gibi adam şunu söylüyor. Bizim iktidar sarı yeleklelerin protestolarında polisin aşırı güç kullandığı söylüyor bizde insanlar özgürce eylem yapabilir mi , bunu sorguluyor. Buna hepimizin cevabı hayır. Bu ülkede özgürce eylem yapamazsın. Ancak bunu sadece iktidara da bağlamayız. 

Bizde eylemler ne yazık ki bir takım terör örgütleri tarafından manipüle ediliyor. Bizde eylemler hak aramanın ötesine geçiyor yanlış uygulamayı düzeltmek yerine iktidar değiştirme amacı taşıyor. Hal böyle olunca da eylem eylem olmaktan çıkıyor farklı boyutlara gidiyor. 

Gezi Parkı eylemlerinin bir ağaç protestosu olduğu söylendi ancak ondan sonra bu eyleme katılanları hiç ağaç dikerken görmedik. 
Ülkede hoşnut olunmayan bir iktidar varsa bunu değiştirmenin yeri sandıktır. Eylem düzen değiştirme amaçlı olmalıdır. Kirlenmeyi sadece bir parti ile açıklarsanız sadece deterjan değişir kir aynı yerinde kalır. 

Protesto edebilmek güzel bir haktır bunu engelleyen kutsanmaz buna çağıranda eleştirilmez. Sadece doğru zaman, doğru yer ve doğru amaçla olmalı ve terörize edebilecek arındırmalıdır. 

Yorumlar