Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Arzular aynı ekipman farklı.İnsanlar herbiri aşağı yukarı aynı arzulara sahibiz. Hepimiz bu arzulara sahipken kimileri bunu dizgilenme şansına sahipken kimileri onlara hakim olamayıp peşinden gider. Hatta bazıları peşinden gitmesinin ötesine geçer ve esiri olur.

Hepimiz aynı arzulara sahipken eşitsizlik orada ortaya çıkar. Hepimiz aynı ekipmana sahip değiliz. Her birimizin kadın olsun, erkek olsun ekipman düzeneği farklıdır. Her birimiz arzularımızı farklı boyut ve ebatta bulunan ekipmanlar ile tatmin etmeye çalışırız. Elbette ekipman farklılıklarını başka yöntemler ile dengelemeye çalışır. Kimi parayla, kimi mini etekle, kimi kasla, kimi bilgi, kimi ilgi ile bu ekipman farklarının önüne geçer , bazıları ise törpüler, kimiyse tamamen yok eder. 

Kimi ise bunları azgın bir köpek gibi sokağa salar ve insanlara zarar verme noktasına kadar getirir. Kimi elindeki iyi ekipmanı paraya, şöhrete hatta tehditte dönüştür. Birçok ekipman atasözlerinde kendilerine yer bulur ve hatta espri dediğimiz şeyin yegane malzeme olur. 

Yorumlar