Ana içeriğe atla

Elbette Cumhurbaşkanı'nın yargıya havale etmesi güzel; ama bu ülke kimleri yargılamadı ki?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürekli yargıyı ön plana çıkarmasında bir abes yok. Hatta güzel bile düşünsenize bir Cumhurbaşkanı hakkındaki kararı yargıya bırakıyor. Bundan daha güzel birşey olamaz. Şiddet çağrısı, başka birşey yok, tehdit yok, yargı diyor, bundan daha güzeli olabilir mi? Elbette olamaz.

Yukarıda gerçekten bir ironi ancak sıkıntı şurada, haklı olmak , haksız olmak bir yana, insanların yargıya güveni yok. Bu sadece Erdoğan mahkemede mutlaka istediğini alma düşüncesinde üstesinde. Daha önce de belirttim yine belirtiyorum, üstelik bu ülkenin yargısı geçmişten günümüze kimleri hapse atmadı ki?

Sebahattin Ali, Aziz Nesin, Recep Tayyip Erdoğan, Nazım Hikmet daha niceleri, bu ülkenin yargısına güvenmek, güvenebilmek sıkıntısı var, yoksa bir ülkenin en muktedir kişisinin hakkını yargı da araması kadar güzel birşey var mı; hele ki insanların ayağından asılacağını, mahzenlerde çürüyebileceğini söyleyenler varken elbette güzel yargıya başvurmak ama sorun da burada yargı ama güven var mı yok maalesef. Sayın Cumhurbaşkanı kendi de bunu daha evvel ifade etti zaten.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha