Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Elbette Cumhurbaşkanı'nın yargıya havale etmesi güzel; ama bu ülke kimleri yargılamadı ki?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürekli yargıyı ön plana çıkarmasında bir abes yok. Hatta güzel bile düşünsenize bir Cumhurbaşkanı hakkındaki kararı yargıya bırakıyor. Bundan daha güzel birşey olamaz. Şiddet çağrısı, başka birşey yok, tehdit yok, yargı diyor, bundan daha güzeli olabilir mi? Elbette olamaz.

Yukarıda gerçekten bir ironi ancak sıkıntı şurada, haklı olmak , haksız olmak bir yana, insanların yargıya güveni yok. Bu sadece Erdoğan mahkemede mutlaka istediğini alma düşüncesinde üstesinde. Daha önce de belirttim yine belirtiyorum, üstelik bu ülkenin yargısı geçmişten günümüze kimleri hapse atmadı ki?

Sebahattin Ali, Aziz Nesin, Recep Tayyip Erdoğan, Nazım Hikmet daha niceleri, bu ülkenin yargısına güvenmek, güvenebilmek sıkıntısı var, yoksa bir ülkenin en muktedir kişisinin hakkını yargı da araması kadar güzel birşey var mı; hele ki insanların ayağından asılacağını, mahzenlerde çürüyebileceğini söyleyenler varken elbette güzel yargıya başvurmak ama sorun da burada yargı ama güven var mı yok maalesef. Sayın Cumhurbaşkanı kendi de bunu daha evvel ifade etti zaten.

Yorumlar