Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

Birbirimizin korkusundan sokağa çıkamaz hale geleceğiz.Bu ülkenin artık bir din devleti olmadığını kavramak gerekiyor. Milli Piyango haram mıdır bu herkesin kendi görüşü. 2 bilet almış bir olarak söylemeliyim ki haksız ve kısa yoldan her türlü kazanç benim kişisel görüşüme göre haramdır , etik değildir. Ancak insan etik olmayan davranışlarda bulunabilir ve tabi devletlerde.

Ancak Milli Piyango almanın piyango ile zengin olmanın da toplum yapısını çok da bozacak bir durumu yoktur sadece kolay kazancı övme suçundan hüküm giyebilir. 

İnsanların yaptığı yasal şeyleri yasa dışı yada nahoş şekilde eleştirmek kimsenin haddi değildir. 

Ülkede çok tehlikeli bir oyun oynanıyor resmen 2’ye bölünüyoruz buna bir an önce hepimizin dur demesi lazım. Bu tuzağa düşmemeliyiz ama düşüyoruz. Sonunda üzüleceğimiz keskin yargılara sahibiz. 

Bu sadece bir taraf İçin geçerli değil adil olanı değil Safında durduğunu şeçiyor her 2 tarafta. Dolayısıyla tedbirli olmak , tahrik olmamak lazım yoksa Allah korusun birbirimizin korkusundan sokağa çıkamaz hale geleceğiz. 

2 taraflı da şiddeti öven provokasyonlara gerekli cevap verilmezse bunun altında hepimiz kalırız ama önce siyasetçiler kalırlar. Türkiye bir bölünmüşlüğe gidiyor sanki ve her seçim dönemi bu daha da sancılı hal alıyor. Buna hükümet de muhalefet de dikkat etmeli. 

Yorumlar