Ana içeriğe atla

Birbirimizin korkusundan sokağa çıkamaz hale geleceğiz.Bu ülkenin artık bir din devleti olmadığını kavramak gerekiyor. Milli Piyango haram mıdır bu herkesin kendi görüşü. 2 bilet almış bir olarak söylemeliyim ki haksız ve kısa yoldan her türlü kazanç benim kişisel görüşüme göre haramdır , etik değildir. Ancak insan etik olmayan davranışlarda bulunabilir ve tabi devletlerde.

Ancak Milli Piyango almanın piyango ile zengin olmanın da toplum yapısını çok da bozacak bir durumu yoktur sadece kolay kazancı övme suçundan hüküm giyebilir. 

İnsanların yaptığı yasal şeyleri yasa dışı yada nahoş şekilde eleştirmek kimsenin haddi değildir. 

Ülkede çok tehlikeli bir oyun oynanıyor resmen 2’ye bölünüyoruz buna bir an önce hepimizin dur demesi lazım. Bu tuzağa düşmemeliyiz ama düşüyoruz. Sonunda üzüleceğimiz keskin yargılara sahibiz. 

Bu sadece bir taraf İçin geçerli değil adil olanı değil Safında durduğunu şeçiyor her 2 tarafta. Dolayısıyla tedbirli olmak , tahrik olmamak lazım yoksa Allah korusun birbirimizin korkusundan sokağa çıkamaz hale geleceğiz. 

2 taraflı da şiddeti öven provokasyonlara gerekli cevap verilmezse bunun altında hepimiz kalırız ama önce siyasetçiler kalırlar. Türkiye bir bölünmüşlüğe gidiyor sanki ve her seçim dönemi bu daha da sancılı hal alıyor. Buna hükümet de muhalefet de dikkat etmeli. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha