Öne Çıkan Yayın

Kalbini yerinde mi diye bakıyordu.Sabahın ilk ışıklarında hiçbirşey yoktu aslında.  Her günkü gibi herşey olağan. Kalp güne aynı çarpma hızıyla başlamıştı. Rutini bozacak birşey yoktu ortalıkta.

Sonra birden onu farketti, başını öne eğdi. Utandı ne yapacağını bilemedi, en iyisi belki görmezden gelmek diye düşündü olmadı. Görmemek mümkün değildi, ilk defa bu kadar güzelini görmüştü. Kim bilir belki de son defaydı. Kafasını çevirse yapamazdı, yapmadi. Baka kaldı, Kadın ne yapıyorsun dese vereceği cevabı yoktu, vardı aslında ama kabul görmezdi. Doya doya baktı ama doyamadı. Sürekli kafasını çeviriyor  sürekli bakıyordu. Tacizciye çıkacaktı adı kaçırdı gözlerini. 

Görmemişti böylesini görmemişti. Televizyonda mankenlik ajanslarında belki vardı ama onun dünyasında yoktu. Uzaydan meteor düştüğünü düşündü; saçmaladığını anladı. Sonra sesi nasıldı diye merak etti, Durdu baktı ve karar verdi saçma bir soru soracaktı. Buradan ne sıklıkla dolmuş geçer diye sordu , cevap kısa olunca bilmediği bir yere nasıl gideceğini sordu, allahtan biliyordu uzun uzun tarif etti. Sohbete başladılar. 

Adam ikide bir kalbine bakıyordu, yerinde mi diye merak ediyordu. Ne zaman kadına baksa ağzı açık ayran budalası gibiydi. Ses tonuna heyecanı yansımıştı. Çok mutluydu Kasım da aşk başka mıdır dedi kendine kendine. Sonra aptal olma o ve sen olmaz birşeydi. Ama adama yaşadığı heyecana değeceğini düşündü. Her gün aynı saatte aynı yerde beklemeye karar verdi. 

Yorumlar