Öne Çıkan Yayın

Herkesin Yıldırımın ihtiyacı vardır.En son istanbul'u dinlemiştim, gözlerim açıktı, gelen geçen kadınları izliyordum. Hiç biri dikkatimi çekmemişti. Orhan Veli gibi gözlerimi kapatıp rüyaya mı dalsaydım. Ondan sonra rüya görmeye başladım. Biri çimdik atacak diye çok korktum.

İnsan bazen rüyadan uyanmak istemeyebilir, kim bilir belki de hiç görmeyeceği bir rüyadır, belki anlık, belki ömürlük belki de tehlikeli, kim bilir. İnsan bazen gözlerinde kaybolmak ister, belki de saçlarını koklamak, belki bir çiçek gibi su vermek, büyütmek, yeşertmek, sevindirmek. Belki de Nazım'ın dediği insan 70'ine kadar sevebilmeli.

Garip hareketler yaptığımız olur, bazen bir çarpışma sonucu çarpan kalplerde, kimsenin göremeyeceği duygular saklanır, öyle duygular bazen sahibi bile o kilidi açmaya korkar, kendisi bile bilmek istemez. Bazense farkında olmadığın anlar yaşaycacaksındır kim bilir.

İnsan bir başkasından bir bakışta etklediğinde yıldırım aşkı derler, çarpıcı belki de öldürücü, ama insan belki de en mutlu anında ölmeli kim bilir, belki bir herkesin yıldırıma ihtiyacı vardır.


Yorumlar