Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Nice kirli eller güzel ellere dokunuyordu.Elleri nasırlı olsa ilgi görmezdi. Elleri nasırlı kadınların hayatta aşk ve sevgiden yana şansı azdır.  Daha doğrusu aşk ve sevgi demeyelim ama beğenilmekten yana şansı azdır.

Nice eller görüyoruz gün boyu. Otobüslerin, metroların tutacaklarında nasırlı eller dikkat çekmezsen narin ojeli eller gözlerimi kamaştırıyor. 

Onun elleri de ayrı bir güzel görünüyordu. Her şeyi güzel geliyordu zaten. Avuçların içine sıkıştırdığı paraları sımsıkı tutarken erkek kendi ellerini bir anda onun avuçlarında hissetti. Öyle güzel geldi ki sanki meditasyon yapar gibi rahatladı. Ellerindeki parayı kıskandı. Para insanın elinin kiriydi ama nice kirli elleri olanlar ellerinde tutukları parayla güzel ellere dokunabilemişti. 

Sabah ezanında Allah insanları huzuruna çağırırken adam onun merhabasına konuşmayı daha cazip bulmuştu. Çekici değil miydi kadın bir kere daha çekmişti işte. Adam iç çeke çeke çekici Kadına koşmuştu. Bir merhabası sanki dünyadaki havayı değiştiriyordu. Oksijen veriyordu doğaya. Kadın da doğaldı hani. Ona Kadın bile demek istemiyordu kız da diyemezdi. O öyle birşeydi ki ne dese içine sinmiyordu. 

Yorumlar