Öne Çıkan Yayın

Siyasete bir garip "İnce" ayar

Mc Kinsey'e kadar kimlere emanet edilmedi ki bu ülke?


Mc Kinsey nedir, ne değildir bilmem; ama baştan ayağa yabancı markalara mahkum olanlar, çocuğunu Amerikan vatandaşı olsun diye Amerika'da doğuranlar, Yerli ve Milli'yi sadece ağızlarına sakız edenlerde bugün Milliyetçi görünüp bu konuda fikir belirtiyorlar.

Bu ülkenin iktidarı samimi değil, muhalefeti de değil. Herşeye çuval çuval zam yaparken Ekmeğin 25 Kuruşluk zammına gövdesini siper edenler şu kabul ediyor demek ki, bu millet sadece ekmek yiyebilir.

Yanında çalışana eziyet eden gidiyor, işçi hakkı savunucusu olabiliyor. Millete her kazığı atan zamlardan şikayetçi görünebiliyor, ahlaksızlığa her gün yeni birşey ekleyenler ahlaksızlığa siper oluyor. İroniler ülkesi Türkiye'de, bize aslında kimse doğru göstermiyor, doğru olarak kabul ettiğini doğru olarak göstermeye çalışıyor.

Mc Kinsey, denetlerse denetlesin bize bir zararı olmaz, ülkeyi kimlere teslim etmemişiz ki zamanında şimdi Mc Kinsey'den çekiniyoruz. Çocukları Mc'lerden çıkmayanlarda bu eleştiri kervanına katılıyor. İlla iyidir demiyorum, ama sanırım o kadar da kötü değil bu Mc Kinsey


Yorumlar