Öne Çıkan Yayın

Tombaladan futbol oyunu.


Ekşi sözlükte görünce bende yazmak istedim. Bizim çocukluğumuzda hem teknoloji gelişmiş değildi hem de imkanlar kısıtlıydı. Burada fakir edebiyatı yapmayacağım çünkü insan her şartta kendini mutlu edebilir. Elbette her zaman daha konforlu yaşam ihtimali vardır ama bazen insan olduğu yerde de mutlu olabilmeli ve bunu başarabilmelidir.

Hayat kısa. Çocukken kendi yaptığım bir futbol oyunundan bahsetmek istiyorum. Takımları birbirileri ile maç yaptırırdım. Önce tombala taşlarından 2 adet 90lık alır birden 1-11 arası numaraları ayrırdım. Ayrıca her takımın 1-11 arası futbolcu numaralarını bir kağıda yazar ve ona göre gol atan futbolcuları belirlerdim. Takımlar kağıda yazıldığı şekli ile daha doğrusu lig fikstürüne göre ev sahibi 1.takım deplasman takımı 2.takım olurdu. 

Her 5 dakika için her takım için tombaladan bir pul çekerdim. Diyelim 10 ile 15 dakika arası için çekim yaparken 13 gelirse o 13 rakımı hangi takımın çekimi esnasında geldiyse onun hanesine 1 gol yazılır ve diğer pullardan çekilen rakam da o takım adına gol atan futbolcuyu  belirler , örneğin yan torbadan 7 çıktıysa 7 numaralı futbolcu gol atmış olur. 

Bu da öyle bir oyundu işte. 

Yorumlar